Menų agentūra ArtscapeMenų agentūra Artscape 

Unikalus edukacinis projektas „Namai“ per meną buria bendruomenes

2018 m. pabaigoje Menų agentūra „Artscape“ kartu su Britų taryba ir Goethe‘s institutu pradėjo įgyvendinti taikomojo teatro projektą „Namai“. Projektu, pristatančiu Lietuvoje mažai žinomą taikomojo teatro kryptį, siekiama ugdyti vyresnių klasių moksleivių kūrybiškumą bei sąmoningumą ir prisidėti sprendžiant socialines bendruomenių problemas.

Iš kitų šalyje įgyvendinamų edukacinių projektų „Namai“ išsiskiria nuosekliai ir profesionaliai naudojamais taikomojo teatro metodais, padedančiais pasiekti ne tik estetinio, bet ir socialinio poveikio. Kita projekto ypatybė – skirtingų sričių ekspertų bendradarbiavimas siekiant bendro tikslo. Tarp projekto vykdytojų – profesionalūs teatro praktikai, teoretikai ir sociologai. Anot jų, Lietuvoje, kur vyrauja romantizuota meno samprata, dar stinga suvokimo, koks veiksmingas gali būti taikomasis menas siekiant kurti tvarią visuomenę. 

Projekto „Namai“ sumanytojai mano, kad „namų“ idėja yra viena svarbiausių šiuolaikinių aktualijų. Kai kuriose Europos šalyse „namai“ tapo nacionalistinės ideologijos ginklu ir šūkiu – tokiu būdu namai virto nebe ramybės ir saugumo, o susipriešinimo simboliu. Ką šiandien namai reiškia Lietuvos jaunimui?

Continue Reading

Profesiniai mokymai kultūros vadybininkams

Prasidėjo registracija į kultūros vadybos mokymus, kurie vyks sausio 5 - 31 d. Vilniuje, Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6). Mokymai skirti pradedantiems kultūros vadybininkams norintiems įgyti kompetencijų kultūtos projektų rengimo ir valdymo srityse.
"Projekto vadovo" mokymų metu besimokantieji sužinos kaip rasti paskelbtus kultūros ir kūrybinių industrijų projektų konkursus, rengti ir teikti paraiškas, išmoks apie pagrindinius projektų rengimo instrumentus, mokės suplanuoti ir kontroliuoti projekto biudžetą, pasirinkti tinkamas komunikacijos sklaidos priemones, sukurti efektyvią projekto vertinimo sistemą, projekto dokumentacijos tvarkymo pagrindų.
Mokymosi metodai: probleminis mokymas, atvejo analizė bei diskusijos bus atliekami grupėse teorinę medžiagą glaudžiai siejant su kultūros lauko aktualijomis. Grupinių užduočių- analizių ir individualių projektų rengimas yra pagrindinis savarankiško darbo metodas, skirtas ugdyti specialiuosius gebėjimus surasti ir pritaikyti informaciją, savarankiškai vystyti idėjas, atlikti reikalingas analizes ir formuluoti paraiškas.
Mokymų programa registruota Kvalifikacijos tobulinimo programų ir renginių registre, Išduodame oficialų, Švietimo ir mokslo registro patvirtiną sertifikatą.

Mokymo programą apmoka Užimtumo tarnyba (anksčiau Lietuvos Darbo Birža), mokymosi metu yra galimybė gauti stipendiją. Užimtumo tarnybos finansavimą gali gauti šiuo metu nedirbantys ir nesimokantys bei Lietuvos darbo biržoje registruoti asmenys neturintys darbo rinkos poreikių atitinkančios kvalifikacijos, nekvalifikuoti ar ilgalaikiai bedarbiai. Jeigu norite daugiau sužinoti apie Lietuvos darbo biržos finansavimo galimybes, kreipkitės į artimiausią Užimtumo tarnybos skyrių arba susisiekite su mumis +37068363024.

Kaina mokant savo lėšomis- 430 Eur. (su galimybe mokėti dalimis).

Susidomėjusius kviečiame užpildyti registracijos formą.
Papildoma informacija el.paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Continue Reading

Kūrybiniai teatro užsiėmimai merginoms profesinėse mokyklose

Artscape ir "Pojūčių teatras" pradeda interaktyvių teatro užsiėmimų/ spektaklių "Kaip pajausti jausmą" turą skirtą paauglėms merginoms. 2019 m. lapkričio- gruodžio mėn. kūrybiniai užsiėmimai vyks 3- jose profesinėse mokyklose Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose. 

Kūrybiniai užsiėmimai kvies merginas judėti, užuosti, išgirsti, narplioti jausmų voratinklį, o svarbiausia - išjausti ir įvardinti tai, kas su mumis vyksta. Užsimerkus ir atpalaidavus vaizduotę sugrįš prisiminimai, o pabaigoje sugrįžus ir iš jų mūsų kūnai ir mintys jausis jau kitaip. Ryškiau, nuoširdžiau, draugiškiau.

Paauglių merginų emocinių kompetencijų ugdymas- tai projekto “Jaunimo nepakantumo smurtui ugdymas taikant inovatyvias menines priemones” dalis. Interaktyvus susitikimas-spektaklis ugdo socialines ir emocines kompetencijas: savęs pažinimo, empatijos, pykčio valdymo, streso įveikimo, bendravimo irbendradarbiavimo. Šios kompetencijos ir savęs pažinimas moko, kaip susitvarkyti su emocijomis gyvenimo krizių akivaizdoje.

Projekto rengėjai:Artscape ir “Pojūčių teatras”. Kūrybiniai usiėmimai yra projekto „Jaunimo nepakantumo smurtui ugdymas taikant inovatyvias menines priemones" dalis, projektas iš dalies finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos programos "Smurto artimoje aplinkoje prevencija".

Tarptautinė pabėgėlių diena

Menų agentūros Artscape, Vilniaus archivyskupijos „Carito“ ir Diversity Development Group iniciatyva birželio 19 d. Užupyje surengta šventė Pasaulinei pabėgėlių dienai paminėti. Ačiū savanoriams, "Downtown Forest Hostel & Camping“ hosteliui, Užsieniečių registracijos centrui ir visiems kas prisidėjo. Projektas iš dalies paremtas Lietuvos Kultūros tarybos, nuotrauka- Leoma fotografija.

Vizitai Pabradėje

 

Gegužės 31 d ir Birželio 1 dienomis Stalo teatro ir Vilniaus teatro „Lėlė“ pasirodymais pradėjome veiklas Pabradės Užsieniečių registracijos centre. Trečius metus vykstančio projekto “Kultūros prieinamumo didinimas pabėgėliams Lietuvoje” metu centre vykdysime kūrybinius vizitus, lankysime kultūrinius renginius Vilniuje. Tikime, kad dalyvavimas neninėse veiklose ugdys centre gyvenančių žmonių pasitikėjimą, atvirumą, augins prasmės jausmą ir ateities lūkesčius,

Ačiū socialiniems partneriams Užsieniečių registracijos centrui prie VSAT, VŠĮ “Stalo teatras”, Vilniaus teatrui „Lėlė“, Vilniaus arkivyskupijos Caritui, VŠĮ “Development diversity group” už paramą ir bendradarbiavimą.

Projektą remia Lietuvos Kultūros Taryba