Menų agentūra ArtscapeMenų agentūra Artscape 

Taikomojo teatro savaitė

Kviečiame registruotis aktorius, teatro edukatorius ir socialinius pedagogus

Rugpjūčio 14-19 d.

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre

Taikomojo teatro dirbtuvės  - tai neformalaus ugdymo projektas, skirtas teatro profesionalams, teatro edukatoriams bei socialiniams pedagogams įgyti žinių ir praktinių įgūdžių taikant interaktyvios dramos metodus darbe su skirtingomis socialinėmis grupėmis.  Ypatingas dėmesys bus skiriamas darbo su sudėtingomis grupėmis metodams: paaugliais, tautiškai mišriomis bendruomenėmis, neįgaliaisiais.

Taikomasis teatras, kitaip dar vadinamas proceso drama ar socialine drama (terminologija nėra nusistovėjusi) - tai platus "skėtinis" terminas, apibrėžiantis įvairias socialiai įtraukiančio teatro sritis ir metodus. Nėra vientisos teatro praktikos ar metodologijos, kurią būtų galima pavadinti Taikomuoju teatru: tai yra dinamiškai kintantis laukas, kurį vienija tai, jog greta teatro kūrimo proceso kūrėjai išsikelia sau ir kitą tikslą. Tas tikslas gali būti edukacinis, socialinis, siekiantis politinių pokyčių ar asmeninio tobulėjimo. Dažnai kūrėjai dirba su žmonėmis, neturinčiais jokios patirties menuose, o procesas pasižymi lankstumu ir išradingumu - dažnai išrandami nauji įtraukimo, darbo atliepiant grupės poreikius būdai.

 

PROGRAMA

Praktiniai taikomojo teatro įgūdžiai - metodai, instrumentai, veiklų paletės apžvalga

Seminaro vadovė: Kristina Werner (Vokietija)

Laikas: Rugpjūčio 14-18 d., 11.00-15.00

 

Kūrybinės dirbtuvės - darbo su rizikos grupėje esančiomis bendruomenėmis  metodai

Seminaro vadovas: Tony Collins (Jungtinė Karalystė)

Laikas: Rugpjūčio 14-18 d., 16.00-20.00

 

Kūrybinių dirbtuvių rezultatų pristatymas –

Laikas: Rugpjūčio 19 d.

 

Dalyviai

Mokyklos rengėjai kviečia registruotis visus norinčius dalyvauti asmenis, kurie savo profesinėje veikloje matytų galimybę integruoti taikomojo teatro instrumentus, įskaitant šias grupes (bet neapsirijoant jomis):

-        teatro ir kitų scenos menų profesionalus (aktorius, režisierius, prodiuserius ir kt.)

-        teatro ir kitų sričių pedagogus

-        socialinius pedagogus

-        meno terapeutus

-        psichologus

 

Rengėjai

 Menų agentūra Artscape, Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Kursų kainos: 50% nuolaida LNDT trupei bei studentams
1 kursas 60 eur 1 kursas 30 eur

Nemokamos vietos seminaruose – rengėjai pasilieka teisę skirti nemokamas vietas kursuose asmenims, turintiems finansinių sunkumų. Norinčių pretenduoti į nemokamą vietą, prašytume atsiųsti motyvacinį laišką el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., nurodant kuris seminaras jus domina ir kaip įgytas žinias ketinate panaudoti savo profesinėje veikloje.

 

Registracija

Norinčius užsiregistruoti, prašytume trumpai išdėstyti savo motyvaciją dalyvauti seminaruose el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Užpildytas registracijos anketas  prašome mums siųsti  iki birželio 30 d., registraciją patvirtinsime iki liepos  5 d.

Registracijos anketa internete: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSerK9AJ6H4O6Qsk5eKEN7KxE5QkfQvmhMPV1nR3OYypAvORVA/viewform?usp=sf_link

Daugiau informacijos apie kursus: Kristina Savickienė, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., +370 608 77770

 

 

Dėstytojų ir seminarų aprašymai

 

Praktiniai taikomojo teatro įgūdžiai - metodai, instrumentai, veiklų paletės apžvalga

Seminaro vadovė: Kristina Werner (Vokietija)

Laikas: Rugpjūčio 14-18 d., 11.00-15.00

Vieta: Studija, Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Kalba: anglų, be vertimo

Dalyvių skaičius: iki 20 dalyvių

 

Kristina Werner yra teatro kūrėja ir taikomojo teatro specialistė, dirbanti su įvairiais teatrą ir švietimą bei bendruomenes jungiančiais projektais Jungtinėje Karalystėje, Čekijoje, Lietuvoje ir Vokietijoje. Kristina – viena iš Lietuvos nacionaliniame dramos teatre sukurto spektaklio “Žalia pievelė” režisierių ir koncepcijos autorių. 2015 m. ji baigė taikomojo teatro magistro pakopos studijas Goldsmith’s universitete, Londone. Pastaruosius septynerius metus Kristina Werner dirbo su įvairiomis bendruomenėmis, įskaitant žmones su mokymosi sutrikimais, daugiakultūrines grupes, senjorus, pabėgėlius. 

Penkių dienų seminaras tyrinės klausimą, kaip meno praktikai gali dirbti su bendruomenėmis, kurioms patys nepriklauso. Iš pradžių tokie praktikai gali būti vertinami kaip pašaliniai žmonės, bandantys įsijungti į bendruomenę, kurios nepažįsta/ nežino jos konteksto. Ši aplinkybė kelia klausimus: kaip mes galime rasti bendrą kalbą? Kaip mes galime sukurti erdvę, kuri leistų skirtingiems požiūriams, patirtims egzistuoti kartu? Kaip mes galime priimti kiekvieną požiūrio tašką kaip vertingą pasaulio suvokimą? Ir kaip galime priimti įvairovę kaip kūrybinio proceso dovaną? Darbas su žmonėmis, kitokiais nei mes patys,  gali būti būdas pažinti naujas perspektyvas, suteikti galimybę suprasti savo temos universalumą, rasti estetinę formą, kuri efektyviausiai pasiektų  auditoriją kuriant meninę produkciją.

Seminaro metu bus gilinamasi ir į taikomojo teatro teoriją, ir į praktinius užsiėmimus taip pat savaitės pabaigoje bus viešai pristatomi grupės darbo rezultatai.

 

 

Kūrybinės dirbtuvės - darbo su rizikos grupėje esančiomis bendruomenėmis  metodai

Seminaro vadovas: Tony Collins (Jungtinė Karalystė)

Laikas: Rugpjūčio 14-18 d., 16.00-20.00

Vieta: Studija, Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Kalba: anglų, be vertimo

Dalyvių skaičius: iki 30 dalyvių

 

Tony Cealy yra patyręs pedagogas ir taikomojo teatro ekspertas, nuolat dirbantis kaip praktikas ir dėstantis teatrą kaip priemonę darbui su rizikos grupėje esančiomis bendruomenėmis. Nuo 1993 metų dirba su teatro metodikomis skirtomis kovoti su sveikatos, psichinės sveikatos, socialinės rūpybos, švietimo, priklausomybių,, būsto, jaunimo tarnybų ir bendruomenės plėtros problemomis Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Per pastaruosius 20 metų jis susikūrė tvirtą reputaciją kurdamas novatoriškus eksperimentinius meno projektus Jungtinėje Karalystėje ir visoje Europoje. Jo darbas yra dažnai orientuotas į elgsenos pokyčius, pasitikėjimo savimi didinimą ir didesnės savimonės ugdymą su rizikos grupėje esančiais žmonėmis. Tai apima teatro ir medijų projektus kalėjimuose, taip pat tarpdisciplininius meno projektus, kurie nagrinėja kalėjimo ir likusios visuomenės atskirtį.

Seminaro metu dalyviai sužinos apie darbo su „sudėtingomis grupėmis“ (kaliniai, socialiai pažeidžiamos grupės, benamiai, “sunkūs” paaugliia ir t.t.) metodikas.

Šis seminaras yra padalintas į tris dalis:

-          Barjerų peržengimas. Šios dalies metu dalyviai mokysis pratimų, kurie padėtų atrasti grupės nariams tarpusavio ryšį, keltų diskusiją apie pavojingą elgesį, taip pat, kaip bus mokoma sukurti nesudėtingą spektaklį, kuris padėtų atskleisti grupės narių emocijas, mintis ir elgesį.

-          Darbas su sunkiomis grupėmis. Ši seminaro dalis pravers žmonėms, dirbantiems su nemotyvuotais/ pasyviais žmonėmis (kaip paskatinti tuos žmones įsitraukti, pasidalinti savo mintimis, neužsidaryti savyje). Dalyviai seminaro metu išmoks ir išbandys metodikas skirtas kovoti su „pasipriešinimu“, kai bendruomenės nariai atsisako dalyvauti ar vengia eiti į kontaktą.

-          Pratimai. Paskutinės seminaro dalies metu dalyviai mokysis kaip panaudoti socialinį pažinimą bei elgsenos teorijas aktyviuose, įtraukiančiuose žaidimuose, kurie suteiktų nepamirštamų įspūdžių „sudėtingų grupių“ nariams. Taip pat, kokie žaidimai, pratimai ar veiklos galėtų leisti pažiūrėti į pažįstamas problemas naujai, kitu kampu.