Menų agentūra ArtscapeMenų agentūra Artscape 

Šokio spektaklis „6tas pirštas“

2015 m.

idėja: Rūta Butkus, muzika: Arturas Bumšteinas, video: Gerda le Fou, šviesa: Vilius Vilutis, kostiumas: Dovilė Cibulskaitė, scenografija: Sigita Šimkūnaitė, choras: Irena Juškienė, Zita Staveckienė, Janina Gidrienė, Adelija Mickuvienė, foto: Redijus Anikanovas

Šokėja ir choreografė Rūta Butkus, į pagalbą sukvietusi jaunų meno kūrėjų komandą: kompozitorių Arturą Bumšteiną, video menininkę Gerdą le Fou, kostiumo dailininkę Dovilę Cibulskaitę, scenografę Sigitą Šimkūnaitę, pristato savo naujausią spektaklį „6tas pirštas:“. Valandos trukmės performanso autorė tikslingai nevadina šokio spektakliu.

6tas pirštas

Šokio spektaklis „Stiklo sodai“

2015 m.

Režisūra ir choreografija – Aira Naginevičiūtė,  muzika – cutthroats, Anna Maria Hefele, The Church Universal and Triumphant, Ludwig van Beethoven, scenografija – Arūnas Adomaitis, kostiumai – Laura Darbutaitė,  Šviesos – Vilius Vilutis šokis – Rūta Butkus, Gytis Ivanauskas, Goda Laurinavičiūtė, Valentinas Novopolskis, Erika Vizbaraitė , vadyba - Gintarė Margytė, Deimantė Gaidauskaitė , ledo skulptūros - Mindaugas Tendziagolskis

Choreografės Airos Naginevičiūtės „Stiklo sodai“ – tai judančių vaizdų spektaklis apie būties trapumą ir tvarumą, kuris užgimsta nesibaigiančiame gyvybės cikle. Du pasauliai – dangaus ir žemės, gyvybės ir amžinybės – egzistuoja vienas greta kito, vienas kitą papildydami. Juos skirianti riba – nematoma, tačiau jaučiama. Ta riba – tarsi stiklas. Ji apnuogina, bet saugo, ji skaidri, bet atskiria, švelni, bet galinti virsti aštriomis šukėmis.

Spektakliui apie būties skaidrumą ir trapumą choreografė Aira Naginevičiūtė subūrė ypatingą kūrybinę komandą – tai šokėjai-choreografai Rūta Butkus, Gytis Ivanauskas, Goda Laurinavičiūtė, Erika Vizbaraitė ir aktorius Valentinas Novopolskis. Kiekvienas šokėjų-aktorių kuriamas personažas – tai žmogus, brėžiantis savo gyvenimo kelio trajektoriją, vedančią pro vienus iš dviejų stiklo sode esančių vartų: gimties arba mirties.

Ugnė Dievaitytė šokio spektaklis „Alkis“

2014m.

Choreografija, atlikimas – Ugnė Dievaitytė | Balsas - Rosa Miranda Fernández | Kompozitorius - Tat Satie | Scenografija – Austė Kuliešiūtė | Šviesos – Vilius Vilutis 

Trukmė: 40

„Alkis“ – tai naujausias Ugnės Dievaitytės darbas, kurtas bendradarbiaujant su ispanų operos soliste Rosa Miranda ir kompozitoriumi Ignacio Torrecillas. Spektaklio premjera vyks Vilniaus Menų spaustuvėje.

„Alkis“ – tai bežodis jutiminis pasakojimas apie moterį, kuri trokšta surasti save. „Mano įvaizdis yra tai, kas esu aš? O jei ne, tai kas esu aš?“. Vedama poreikio suvokti savo trapią ir neapčiuopiamą esmę, atsiduria savo identiteto paieškų kelyje. Bando įsivilkti į tūkstančius skirtingų dydžių, spalvų ir stilių drabužių, neriasi iš vieno tapatybės kailio į kitą siekdama suprasti ir patirti savąją būtį.

ALKIS

Garso ir judesio performansas MA

2013 m.

Idėja ir garsas: Eglė Matuzonytė, choreografija: Rūta Butkus, šviesa: Vilius Vilutis, kostiumas: Elvita Brazdylytė, video: Maarten Van Der Glas, foto: Justina Nekrašaitė

MA – tai nėra iš anksto sugalvota muzikinė ir choreografinė kompozicija, o verčiau netikėta garso ir judesio improvizacija, vienas nuo kito neatsiejamas muzikinis ir choreografinis veiksmas, vystomas atsisakius linijinės laiko struktūros.

 Specialių technologijų pagalba garsas atsiranda ir kinta dėl erdvinių pokyčių:  improvizacijos metu šokėjos judesiai užfiksuojami sensorinės kameros jutikliais ir paverčiami į skaitmeninį signalą, kuris automatiškai sukuria  garsą atsižvelgdamas į kuriamus judesius.  Šokėjos kūnas tampa tarpininku, kuriame susitinka laikas ir erdvė.

Projektas pristatytas bendradarbiaujant su šokio teatru Comma8 ir Lietuvos kultūros taryba.

Dance theater performance '5g of Hope'/Sokio teatro spektaklis '5g Vilties'