Menų agentūra ArtscapeMenų agentūra Artscape 

Alternatyvus finansavimas kultūrai - kas tai?

Menų agentūra Artscape kviečia į susitikimą-diskusiją su aukštosios teatro mokyklos Accademia dell’Arte prezidentu Dr. Scottu McGehee (Italija), kuris papasakos apie alternatyvių finansavimo būdų kultūrinėms ir švietimo veikloms paieškas, pritraukimą, išgyvenimą kintančiomis sąlygomis, kai kultūra Europoje tampa vis mažiau finansuojama valstybės lėšomis, ir reikia ieškoti kitų išgyvenimo galimybių. Įkūręs aukštąją teatro mokyklą be jokio valstybės finansavimo, Dr. Scottas McGehee sako, kad receptais apie alternatyvų finansavimą neketina dalintis, bet jam įdomu pasidalinti savo patirtimi ir išgirsti, kuo gyvena Lietuvos kultūros vadybininkai.

 Laikas: spalio 11 d. antradienis, 18.00-20.00

Vieta: Natų knygynas, Totorių g. 20, Vilnius

Dr. Scott McGehee

Amerikietis Dr. Scottas McGehee atvyko į Italiją pagal Fulbright programą 1995 m. ir liko čia gyventi. 1996 m. jis apsigynė daktaro laipsnį Bostono Koledže, sritis - Intelektinė Europos istorija. Tais pačiais metais tapo Accademia dell’Arte steigėju ir prezidentu.

Alternatyva – kokia ji?

2013 m. Edinburgo Fringe festivalyje vienas garsiausių šiuolaikinių britų dramaturgų, Markas Ravenhillas, šokiravo visus pareikšdamas, kad, jo nuomone, ateinantis dešimtmetis bus tas taškas istorijoje, nuo kurio skaičiuosime naują erą: joje menas nebebus finansuojamas viešojo sektoriaus, meno kūrėjai bus priversti rasti alternatyvius jų veiklos finansavimo modelius. Praėjus porai metų nuo jo pareiškimo, matome, kad ši prognozė Europoje pildosi: valstybinės investicijos į kultūrą daugelyje šalių žymiai krinta, ne tik dėl ekonominių, bet ir dėl ideologinių priežasčių.Tai supranta ir ypač sunkiai išgyvena didelė dalis meno organizacijų Europoje, masiškai užsidaro maži teatrai (Graikija, Italija, Ispanija, Prancūzija), ir bendromis pastangomis jau kuris laikas ieškoma naujų, alternatyvių meno finansavimo modelių. 

Pasak Ravenhillo, nereiktų gąsdintis tokios situacijos, nes viešojo sektoriaus investicijos į kultūrą buvo tradicija, išsitekusi tik trumpame istoriniame kontekste - ji prasidėjo 1940-aisiais, klestėjo 60-70-aisiais, ir nuo 1980-ųjų palaipsniui nyko ir traukėsi.