Antrasis „Artscape“ „Kulturhuset Stadsteatern“ strateginis susitikimas: vizitas Švedijoje
Tęsiant „Artscape“ ir „Kulturhuset Stadsteatern“ partnerystę įvyko antrasis strateginis susitikimas, kuriame dalyvavo atstovai iš Lietuvos ir Švedijos agentūrų.Vizito tikslas buvo keistis gerąja patirtimi ir metodais, kaip įgalinti pabėgėlių jaunimą per kultūrą ir meną.
Susitikimo metu buvo dalinamasi patirtimi, susipažįstama su skirtingais įtraukties būdais.
Kulturhuset Stadsteatern įsikūrę Stokholme yra viena iš didžiausių kultūros institucijų Šiaurės šalyse. Tai institucija rengianti spektaklius, debatus, meno parodas, filmus, šokius, bibliotekas, muziką ir sulaukianti apie 2 mln lankytojų.
„Švedijos patirtis pabėgėlių integracijos srityje yra laikoma viena progresyviausių ir įtraukiausių Europoje. Vienas iš pagrindinių Švedijos integracijos modelio ramsčių yra holistinis požiūris, kuriame, be ekonominių veiksnių, dėmesys skiriamas socialinei, kultūrinei ir psichologinei gerovei, bendruomenės dalyvavimui. Tiek „Kulturhuset“ projekte „+93“, tiek „Artscape“ kūrybinėse misijose dalyvauja pabėgėliai – edukatoriai, veikiantys bendruomenėse kaip žmonės žinantys tradicijas, kultūrą ir kaip jaučiasi į kitą vietą atvykęs žmogus.“ – apie susitikimą kalba Aistė Ulubey, menų agentūros „Artscape“ įkūrėja ir vadovė.
Po dviejų strateginių susitikimų planuojami tolesni bendri projektai tarp organizacijų
+93 projektas
Projekto pavadinimas kilo iš Afganistano šalies telefono kodo. Šio projekto tikslas yra suburti jaunus žmones, kurie pabėgo iš Afganistano/Irano į Švediją, siekiant naudoti muziką atidarant duris į Švedijos civilizaciją, kultūros institucijas ir kritinį mąstymą. Projektu siekiama dvipusiškumo, ne tik pabėgėlių mokymosi, bet ir priimančių institucijų mokymosi iš naujų dalyvių.
Kūrybinės misijos
Kūrybinės misijos reguliariai įgyvendinamos jau ketverius metus ir yra skirtos žmogaus integracijos pradžiai. Pabėgėliai atvykę į naują šalį dažnai jaučiasi nesaugiai, saugumo jausmui suteikti reikalingi pokalbiai. Šiuo atveju yra labai svarbus menininkų įsitraukimas, nes nėra užduodama papildomų klausimų, susikoncentruojama į gebėjimus, norus ir siekius.
Kūrybinių misijų edukatorių komandą sudaro 18 menininkų, kurie vykdo choreografijos, teatro režisūros, meno terapijos, scenos menų, dizaino ir kitus užsiėmimus.
Kūrybinių Misijų programa įgyvendinama partnerystėje su Jungtinių tautų pabėgėlių agentūra UNHCR.
25 gegužės, 2024