Naujienos, Projektai, Integracija

Audiovizualinė instaliacija “Kai susitinka istorijos” šiauliečius ir miesto svečius kviečia išgirsti ir pasidalinti istorijomis

Audiovizualinė instaliacija “Kai susitinka istorijos” šiauliečius ir miesto svečius kviečia išgirsti ir pasidalinti istorijomis

Šiaulių gyventojus ir miesto svečius projektas “Kai susitinka istorijos” nuo kovo 16 dienos kviečia aplankyti audiovizualinę instaliaciją, kuri suteiks galimybę pajusti skirtingų kultūrų saitus, išgirsti ir pasidalinti istorijomis. Jono Tertelio ir Domino Puloko kartu su Menų agentūra “Artscape” sukurta erdvė leis pajusti kultūrų įvairovę, jos unikalumą; išgirsti įvairius žmonių pasakojimus, interaktyviai įsitraukti į savų istorijų kūrimą, dalintis idėjomis ir diskutuoti. Prisikėlimo aikštėje esančią instaliaciją aplankyti bus galima iki kovo 29 dienos.

Instaliaciją visą viešnagės Šiauliuose laikotarpį lydės įvairūs renginiai ir užsiėmimai lankytojams. Kiekvieną dieną čia bus galima išvysti video instaliaciją, skirtą žiūrovus supažindinti su Lietuvoje gyvenančių kitų kultūrų žmonių istorijomis. Savaitgaliais praeiviai bus kviečiami į atvirą ir jaukią erdvę, kurioje vyks atidarymo renginys, pokalbiai, susitikimai su organizatoriais. Kovo 19 d. 18 val. instaliacijos kūrybinė grupė visus pakvies į atidarymo renginį, kurio metu vyks atviras susitikimas su organizatoriais, bus pristatomas tolerancijos skatinimo projektas “Kai susitinka istorijos”. Po susitikimo instaliacijos erdvėje koncertuos grupė “Uphill 7”.

“Uphill 7” – alternatyvaus ir pop roko muzikos grupė, į Šiaulius atvyksianti iš Pabradės. Grupė renginio svečius nustebins “glokalia”- kartu ir globalia, ir lokalia – pasaulio muzika: ją sudaro nariai iš Šri Lankos, Afganistano ir Lietuvos. Visai neseniai “Uphill 7” išleido savo pristatomąjį kūrinį “Freedom” (angl. “Laisvė”), kurioje skamba žodžiai anglų, lietuvių ir persų kalbomis.

Kovo 26 d. instaliacija pakvies į atvirą diskusiją migracijos tema, o po jų lauks projekto “Kai susitinka istorijos” partnerių – lietuviškų trumpametražių filmų agentūros “Lithuanian Shorts” – kartu parengta trumpametražių filmų programa “Kai susitinka istorijos III”. Programoje keturi trumpametražiai filmai pasakoja jautrias ir įkvepiančias istorijas tų, kurie išdrįso naujam etapui, kupinam nežinomybės bei ieškojimo sau artimo. Tarptautiniuose Amsterdamo, Toronto, Sandanso, Busano, Triestės kino festivaliuose žiūrovų simpatija pelniusius filmus galima išvysti ir LRT mediatekoje.

Audiovizualinė instaliacija „Kai susitinka istorijos” – tai viena iš menų agentūros „Artscape” kartu su partneriais „Lithuanian Shorts”, „Diversity development group”, „NARA” įgyvendinamo projekto „Kai susitinka istorijos” veiklų. Šis projektas skirtas skatinti visuomenės toleranciją migruojančių ekonomines ir socialines problemas patiriančių šalių piliečių atžvilgiu, įgyvendinant inovatyvias menines priemones ir viešinimo kampaniją Lietuvoje.

Visi instaliacijoje vyksiantys renginiai ir užsiėmimai – nemokami. Veiklos instaliacijoje dar pildomos, todėl daugiau informacijos galima rasti Menų agentūros “Artscape” Facebook paskyroje ir mūsų internetiniame puslapyje.

Projektas finansuojamas Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo lėšomis bei Socialinės apsaugos darbo ministerijos.

Algirdo Venskaus nuotr.

16 kovo, 2022