Naujienos

Įvertinimas už veiklą COVID-19 krizės metu

Įvertinimas už veiklą  COVID-19 krizės metu

COVID–19 sukeltos ekstremalios situacijos metu aktyviai veiklas vykdžiusi menų agentūra „Artscape“ š. m. rugpjūčio 18 d. buvo įvertinta Vyriausybės bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėka už pagalbą Lietuvai kovoje su COVID-19 virusu. Kaip vienintelė kultūros organizacija, gavusi tokio pobūdžio padėką, „Artscape“ siekia pabrėžti kultūros organizacijų dalyvavimo svarbą socialinėje srityje.

Nevyriausybinių organizacijų įsitraukimas į kovą prieš pandemijos metu iškilusias kliūtis gali būti kritinis. Pasak „Artscape“ vadovės Aistės Ulubey, pabėgėlių ar prieglobsčio prašančių bendruomenių nariai ir įprastomis sąlygomis gyvena su daug apribojimų, dažnai stokoja kūrybinės erdvės ir yra labai pažeidžiami.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, sveikindamas „Artscape“ už pasiekimus socialinės integracijos ir pagalbos bendruomenėms srityse, minėjo karantino metu ir po jo, menų agentū ros pasiektus rezultatus. „Buvo nepaprastai malonu klausytis ministro žodžių apie krizės sustiprintas ir lankstesnėmis tapusias NVO, taip pat kalboje buvo pabrėžtas pasikeitęs galios santykis tarp institucijų ir nevyriausybinio sektoriaus,” – pasakojo agentūros vadovė A. Ulubey.
Vienas iš darbo karantino metu rezultatų – aktyvus bendruomenių susidomėjimas savitarpio pagalbos ir savanorystės platforma „Srautas“. „Srautas“ – karantino laikotarpiu susikūrusi virtualių ir interaktyvių susitikimų, mokymų ir pasirodymų erdvė, dalyvauti sukvietusi ne tik skirtingų sričių savanorius, bet ir pačią tikslinę auditoriją – pabėgėlius, prieglobsčio prašytojus ir tautines mažumas, gyvenančias Lietuvoje.
Kassavaitinių susitikimų „Zoom“ platformoje metu pasitelkiamas platus temų spektras: menas, kultūra, kalbų mokymas, sveikatos apsauga ir kt. – tai turinys, kurio labiausiai trūksta pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų kasdienybėje. Dėl šių pažeidžiamų bendruomenių atskirties, dar labiau apsunkintos tuometinės situacijos šalyje, iniciatyva „Srautas“ susilaukė nemažo susidomėjimo ir šiandien aktyviai tęsia dalijimąsi turiniu.

Vasaros metu „Artscape“, bendradarbiaudama su Kauno Menininkų namais, Šiuolaikinio Meno Centru, ir aktorių trupe „Degam“, suorganizavo net keturias vasaros stovyklas pabėgėlių ir prieglobsčio ieškančių asmenų vaikams. Stovyklų dalyviai, kartu su kūrybinių dirbtuvių menininkais, taikomojo teatro edukatoriais ir atlikėjais dalyvavo meno pažinimo ir judesio edukacijose, keliavo po nepažintus Vilnių ir Kauną.
Daugiau informacijos apie menų agentū ros inicijuojamus projektus: „Artscape“ ir projekto „Human Aid“ Facebook puslapiuose.

27 rugpjūčio, 2020