Pasaulinė pabėgėlių diena

Kultūrų ritmu: Pasaulinė pabėgėlių diena 2024

Kultūrų ritmu: Pasaulinė pabėgėlių diena 2024
Globalūs muzikos balsai ir garsai, kūrybinės dirbtuvės, meno instaliacijos ir bendrystė – sugrįžtančiame KULTŪRŲ RITMU festivalyje!
Kultūrų ritmu – tai idėja, kad skirtingos kultūros turi savo unikalius ritmus, atspindinčius jų tradicijas, papročius ir saviraišką. Pasitikime kartu ir ritme kultūras, švenčiant Pasaulinę pabėgėlių dieną.
PROGRAMA
PASAULINĖ PABĖGĖLIŲ DIENA
Birželio 20 d. 18 val. kviečiame kartu švęsti Pasaulinę pabėgėlių dieną ir susitikti Bernardinų kieme po atviru dangumi muzikos festivalyje KULTŪRŲ RITMU. Programa – jau netrukus.
IŠVAKARĖSE: MENINIS PERFORMANSAS IR DISKUSIJA
Birželio 19 d. 16 val., Pasaulinės pabėgėlių dienos išvakarėse, kviečiame į menininkų – lietuvių ir mūsų šalyje gyvenančių pabėgėlių, sukurtą performansą ir pokalbį su pabėgėlių statusą turinčiu jaunimu Sapiegų rūmuose.
PIRMĄ KARTĄ LIETUVOJE VYKS #PABĖGĖLIŲSAVAITĖ
Birželio 13-20 d., visą savaitę iki muzikos festivalio, kviečiame jungtis ir švęsti #PabėgėliųSavaitė įvairius renginius, kurie dedikuoti Pasaulinės pabėgėlių dienos minėjimui.
„Refugee Week“ yra didžiausias pasaulyje meno ir kultūros festivalis, kuris švenčia pabėgėlių ir prieglobsčio ieškančių žmonių indėlį, kūrybiškumą ir atkaklumą. Šis metinis festivalis sutampa su Pasauline pabėgėlių diena, kuri minima visame pasaulyje birželio 20 dieną. 2024 metais „Refugee Week“ savaitę Lietuvoje koordinuoja #Artscape, ir savaitės renginiai vyks nuo birželio 13 iki 20 d. Visų renginių kalendorių ir daugiau informacijos, jau netrukus.
Festivalį finansuoja Europos Sąjunga.
-Visi programoje esantys renginiai yra nemokami.-
-Renginiai bus fotografuojami ir filmuojami.-
Organizatoriai – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir menų agentūra ARTSCAPE. Didysis partneris – Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR). Partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba. Informacinis partneris – LRT.

3 birželio, 2024