Naujienos

Laisvės šokis Ukrainai

Laisvės šokis Ukrainai

Rugpjūčio 24 d., Ukrainos nepriklausomybės dienos proga – Maskvos namų siena tapo unikalia vertikalaus šokio scena. „Artscape“ kartu su kūrybine komanda- menininke, neofreskos „Do Peremogi“ bendraautore Lina Šlipavičiūtė, vertikalaus šokio šokėja Inga Briazkalovaitė vilniečiams, ukrainiečiams ir visiems sostinės svečiams padovanojo neeilinį reginį –  vertikalų šokį „Dance of Freedom“.

Renginio organizatoriai ir kūrybinė pasirodymu siekė pagerbti Ukrainos laisvės gynėjus ir dar kartą pasauliui priminti, kad Ukrainos kova už laisvę yra mūsų visų.

“Jau kurį laiką norėjau vertikaliu šokiu išreikšti palaikymą Ukrainai, o geresnės vietos nei ši, būti ir negali. Pamačius naujienas apie roboto iš Estijos sukurtą milžinišką ukrainietės savanorės portretą ant Maskvos namų fasado, ieškojau ir radau ypatingą progą, kad šią idėją įgyvendinti su idėja patikėjusia nerealia komanda”, – sako I.Briazkalovaitė.

Renginio prodiuserė, Menų agentūros „Artscape vadovė Aistė Ulubey šiuo pasirodymu „Dance of freedom“ žiūrovus kvietė per meną kalbėtis apie viltį ir empatiją: „“Menas yra stipresnis už bet kokius žodžius, jis geba išreikšti tai, kas vyksta visuomenėje – siųsti solidarumo, paguodos žinutę. Nors karas Ukrainoje slegia mus visus, mūsų vienybės, užuojautos liudijimą kviečiame atrasti menininkų kūryboje, kurie kviečia kurti, o ne naikinti”

2022 m. Rugpjčio 24 d. vertikalaus šokio pasirodymas „Dance of freedom“  buvo atliktas tris kartus: 12:30, 16:30 ir 18:30 valandomis. Rengini stebėjo daugiau nei 1000 žiūrovų, tarp kurių garsi ukrainiečių atlikėja, Eurovizijos dainų konkurso nugalėtoja Ruslana. 

Kartu su „Artscape“ performansui jėgas suvienijo  Klaipėdos šokių mokykla CODA ir meno laboratorija “Kiaurai sienas”, su partneriais iš Ukrainos ir Estijos Maskvos namus papuošusi milžiniška freska “Do Peremogi / Iki Pergalės”.

Aldos Eikevičiūtės nuotr.

26 rugpjūčio, 2022