Naujienos, Integracija

Muzika, mokanti bendrumo. Jaunimo stovykla “Ritmas ir garsas” Kaune

Muzika, mokanti bendrumo. Jaunimo stovykla “Ritmas ir garsas” Kaune

Muzika – viena lengviausiai visiems suprantamų bendravimo įrankių, galinčių perduoti bet kokią emociją. Muzikoje nebūtina suprasti žodžių, pakanka jausti ritmą ir išgirsti skambančius garsus. Rugpjūčio 1-5 dienomis Kaune vykusi vasaros muzikos stovykla “Ritmas ir garsas” sukvietė įvairių tautybių jaunimą kartu kurti, atlikti ir dalintis pasaulio muzika.

“Artscape” partnerių Kauno menininkų namų organizuota stovykla subūrė kūrybingą 16-20 metų jaunuolių grupę, kuri savaitės trukmės muzikos bei kūrybinėse sesijose koncentravosi į įvairias muzikos industrijos sritis: ritmiką, tekstų rašymą, prodiusavimą, įrašų kūrimą, kartu atliko ne tik žinomus, bet ir savo sukurtus muzikos kūrinius. Stovyklos metu muzikantai dalyvavo bendruose užsiėmimuose (“jam-sessions”), užduotis atlikinėjo grupėse, dirbo su savo kūryba individualiai.

Prie stovyklos prisijungė ir “Artscape” kūrybinėse misijose dalyvaujantys Afganistano, Gvinėjos, Ganos, Kamerūno, Kongo tautybių vaikinai – nelydimi nepilnamečiai iš Pabėgėlių priėmimo centro Rukloje. Kartu su Kauno menininkų namais vykdytose veiklose centre, vaikinai patys pasiūlė daryti muzikines dirbtuves ir kurti savo muziką. Su “Artscape” savanorio – prodiuserio Gajaus Jogailos Milkeraičio pagalba, jaunieji atlikėjai šiais metais lankėsi jo įrašų studijoje “Ritmas ir baublys” Vilniuje, kur įrašė savo muziką, surengė pasirodymą Pasaulinės pabėgėlių dienos šventėje “ESU SAUGUS – GALIU KURTI”.

Muzikines vasaros stovyklos veiklas vainikavo penktadienį Kauno menininkų namuose, kartu su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi – Kauno skyriumi ir Kauno įvairių tautų kultūros centru organizuota atvira muzikinė sesija “Susipynę”, kuri kvietė ne tik išgirsti stovyklos metu paruoštus kūrinius, bet ir kartu muzikuoti, bendrauti per muziką ir ją pajusti. Prie muzikavimo galėjo prisijungti visi norintys – tiek profesionalus atlikėjas, tiek niekada to nedarę renginio svečiai.

Dėkojame geriems bičiuliams Kauno menininkų namams, Lietuvos Raudonojo kryžiaus Kauno skyriui, Kauno įvairių tautų kultūros centrui už atviros ir kūrybingos bendruomenės subūrimą, UNHCR ir Lietuvos kultūros tarybai už Artscape socialinės intergracijos programos rėmimą.

Vytauto Paplausko nuotr.