Pasaulinė pabėgėlių diena

Pabėgėlių savaitės 2024 programa (nuolat atnaujinama)

Pabėgėlių savaitės 2024 programa (nuolat atnaujinama)
Jau ne vienerius metus Lietuvoje minima Pasaulinė pabėgėlių diena, o šiais metais daugiametę migracijos patirtį turinčios organizacijos – jungiasi, siekiant sukurti savaitės trukmės renginių programą. Kviečiame švęsti pabėgėlių ir prieglobsčio ieškančių žmonių indėlį, kūrybiškumą ir atkaklumą birželio 13-20 dienomis visoje Lietuvoje Pabėgėlių savaitės metu.
Pabėgėlių savaitės programa kuriama drauge su organizacijomis: Maltiečiai – Maltos ordino pagalbos tarnyba, Lietuvos Caritas, Tarptautinė migracijos organizacija, Refugee Council Lithuania, Ukreate Hub, Raudonasis Kryžius, Pabėgėlių priėmimo centras, Gelbėkit vaikus, Sienos grupė.
Pabėgėlių savaitės renginių programa :
„Refugee Week“ tinklas

„Refugee Week“ yra didžiausias pasaulyje meno ir kultūros festivalis, kuris švenčia pabėgėlių ir prieglobsčio ieškančių žmonių indėlį, kūrybiškumą ir atkaklumą. Šis metinis festivalis sutampa su Pasauline pabėgėlių diena, kuri minima visame pasaulyje birželio 20 dieną. 2024 metais „Refugee Week“ savaitę Lietuvoje koordinuoja #Artscape, ir savaitės renginiai vyks nuo birželio 13 iki 20 d.

Festivalį finansuoja Europos Sąjunga.
Organizatoriai – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir menų agentūra ARTSCAPE. Didysis partneris – Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR). Partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba. Informacinis partneris – LRT.

12 birželio, 2024