Naujienos, Pasaulinė pabėgėlių diena

Pirmą kartą Lietuvoje švenčiama pabėgėlių savaitė

Pirmą kartą Lietuvoje švenčiama pabėgėlių savaitė

Jau ne vienerius metus Lietuvoje minima Pasaulinė pabėgėlių diena, švenčiama birželio 20 dieną. Šiais metais daugiametę migracijos patirtį turinčios organizacijos Lietuvoje jungiasi, siekiant sukurti savaitės trukmės renginių programą.

Organizacijos kviečia švęsti pabėgėlių ir prieglobsčio ieškančių žmonių indėlį, kūrybiškumą ir atkaklumą birželio 13-20 dienomis įvairiuose renginiuose.

Pabėgėlių savaitės oficialios koordinatorės Lietuvoje – menų agentūros „Artscape“, įkūrėjos ir vadovės Aistės Ulubey teigimu kurti ir švęsti atvirą visuomenę galime kiekvienas.

„Mūsų visuomenė darosi vis įvairesnė, kur kiekvienas iš mūsų galime į ją įnešti autentiškumo, unikalumo ir kūrybiškumo. Lietuvoje gyvena daugybė dėl sudėtingų situacijų savo gimtąsias šalis turėjusių palikti žmonių, kurių kūrybiškumas, nauji žvilgsniai gali praturtinti mus. Reikia tik atverti galimybes. Labai kviečiame sekti Pabėgėlių savaitės renginių kalendorių ir kartu švęsti bendrystę daugiau nei dešimtyje renginių Lietuvoje”, – sako A. Ulubey.

Lietuvoje, pabėgėlių savaitės renginių programa kuriama drauge su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Maltos ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje, Lietuvos Caritas, Tarptautine migracijos organizacija, Pabėgėlių Taryba Lietuvoje, „Ukreate Hub“, Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi, Pabėgėlių priėmimo centru, Gelbėkit vaikus, Sienos grupe ir kitomis organizacijomis. Visi renginiai nemokami.

Atidarymas su menu

MO muziejuje ketvirtadienio vakarą įvyko pabėgėlių savaitės atidarymas, kviečiant lankytojus susipažinti su Artimųjų Rytų muzika – Oud ir Kanun instrumentų skambesiais. Pasirodymą atliko Lietuvoje gyvenantys muzikos atlikėjai, menininkai Kadim Mazin ir Youssef Jmal.

Taip pat buvo pristatyta ARTSCAPE mentorystės programos dalyvių sukurta Jungtinė paroda. Jos metu šeši menininkai atvykę į Lietuvą iš trijų skirtingų šalių ir čia gyvenantys pristatė individualius meno kūrinius, sukurtus šiai parodai.  Pagrindinis mentorystės programos partneris – Juntinių Tautų Pabėgėlių agentūra Lietuvoje (UNHCR).

 

Lietuvoje gyvena dešimtys tūkstančių pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų.

Pabėgėlių savaitę birželio 20 d. 18 val. užbaigs nemokamas KULTŪRŲ RITMU muzikos festivalis po atviru dangumi Bernardinų kieme. Festivalį finansuoja Europos Sąjunga.

Renginių kalendorius: www.refugeeweek.lt

Nuotr. Zura Basheleishvili 📷

 

 

13 birželio, 2024