Naujienos, Projektai, Mokymai

Raštingumo skatinimo projektas WEAVING WEBS OF STORIES pasiekė finišą

Raštingumo skatinimo projektas WEAVING WEBS OF STORIES pasiekė finišą

Raštingumo skatinimo projekte „Weaving Webs of Stories”, „Artscape“ bendradarbiaujant su septyniomis šalimis – partnerėmis, kūrė naujus būdus, kaip įtraukti vaikus į savo istorijų, kūrybinio darbo ir spektaklių kūrimą – didinti skaitymo, supratimo ir kūrybinio rašymo kompetenciją.

Vykdomas septynių Europos šalių atstovų – Lietuvos („Artscape“), Suomijos („Learning for Integration ry“), Jugtinės Karalystės („Finsbury Park Trust“, „Every Child an Achiever“), Graikijos („You in Europe“), Ispanijos (ACCESOFIA), Rumunijos („Fundatia EuroEd“) ir Bulgarijos („Zinev Art Technologies“), projektas pasiekė finišą ir Graikijoje įvykusio susitikimo metu buvo pristatyti jo rezultatai.

„Išnaudojant mūsų daugiakultūrių bendruomenių turtingumą ir įvairovę, projektas taip pat padeda mokykloms, su kuriomis dirbame skatindamos lygybę, keldamos stereotipus ir netoleranciją bei švęsdamos įvairovę“, – sako Aistė Ulubey, menų agentūros „Artscape“ įkūrėja ir vadovė.

Pasak jos, šio ERASMUS+ projekto tikslas – suteikti mažiau galimybių turintiems vaikams progą mokytis, visoje Europoje skatinti prieinamumą prie knygų bei tobulėjimą kuriant sąlytį su literatūra.

Pristatytas mokymosi vadovas

Projekto dalyviai, po daugiau nei metus trukusio darbo, pristatė viešai prieinamą vadovą „Mokyklos strategijos vadovas, siekiant skatinti skaitymo ir rašymo kultūrą, pagrįstą įtraukties ir įvairovės vertybėmis“.

Vadove glaustai ir prieinamai išdėstyti pagrindai, susiję su raštingumo svarba ir jo sąsajomis su įvairove ir lygybe, taip pat geroji praktika, susijusi su neformaliojo mokymosi metodais, o specialistams ir institucijoms – praktinės nuorodos į metodus, kuriuos rekomenduojama taikyti, siekiant integruoti šias priemones į visos mokyklos politiką ir praktiką.

Šis vadovas taip pat gali būti šaltinis mokykloms ir nevyriausybinėms organizacijoms, kurios nori kurti savo strategijas, ir platesnius neformaliojo mokymosi metodų šablonus.

Atsisiųsti vadovą: Output 1 – HANDBOOK – A School Strategy for Encouraging READING AND WRITING CULTURE BASED ON INCLUSION AND DIVERSITY VALUES

Daugiau apie projektą: https://www.weavingwebofstories.com

16 gegužės, 2023