Naujienos

Sugrįžta išskirtinis taikomojo teatro projektas ”Žaiskime Pabradę“

Sugrįžta išskirtinis taikomojo teatro projektas ”Žaiskime Pabradę“

Pabradės miesto kultūros centras kartu su Menų agentūra „Artscape“ po metų sugrįžta  su taikomojo teatro projektu „Žaiskime Pabradę“, kuris kvies pasivaikščioti  ir iš naujo pažinti Pabradės miestą. Interaktyvus spektaklis žiūrovus kviečia žaidybiškai pasivaikščioti spalio 2, 3 bei 16, 17 dienomis organizuojamuose renginiuose.

„Žaiskime Pabradę“- tai interaktyvus maršrutas, einamas pėsčiomis pasitelkiant žemėlapį bei kryžiažodį.  Šiuos keliavimo „įrankius“ pernai sukūrė projekto autorių komanda, kuri rinko istorijas iš Pabradės miesto gyventojų bei kultūros centre rengė kūrybines dirbtuves, kurias vedė jaunųjų taikomojo teatro menininkų komanda. Šiais metais organizacijos kviečia į 6-is jaunosios kartos aktorių Adelės Šuminskaitės ir Rūtos Šmergelytės turus po Pabradę, kur kiekvienas žiūrovas bus kviečiamas ieškoti asmeninio ryšio su miestu, jo erdvėmis, bendruomene bei vietos kultūros atstovais ir perteiks tai žaismingame pasakojime apie Pabradės miestą.

Pasivaikščioti po Pabradę galima bus ir savarankiškai- „Žaiskime Pabradę“ žemėlapiai bus platinami lietuvių, rusų, lenkų ir anglų kalbomis, siekiant užtikrinti daugiakultūrinio Pabradės miesto bei svečių dalyvavimą, pabrėžiant miesto atvirumą kultūroms ir įvairovei.

Sėkmingai tęsiamas projektas išskirtinis ir tarpinstituciniu bendradarbiavimu- Pabradės miesto kultūros centras ir VšĮ Menų agentūra „Artscape“ kartu vysto jau ne pirmą projektą,  taip plėtojant profesionaliojo meno bei bendruomenių̨ projektų sklaidą, kultūros organizacijų resursų telkimą rengiant ir įgyvendinant bendrus projektus.

Pasak projekto renginių ir konferencijų organizatorės Robertos Žavoronkovienės, „labai smagu, kad netikėtai užgimusi nuoširdi draugystė su agentūros ,,Artscape“ menininkais vis auga ir stiprėja. Sinergija, kuri jungia ir vienija mūsų organizacijas dar išsprogdins ne vieną netikėtą ir gražų meno projektą. Džiugu, kad mūsų bendras idėjas palaiko Švenčionių raj. savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba, kurios skatina netik jaunų menininkų pasitikėjimą ir veiklą, bet ir suteikia galimybes Pabradės bendruomenei pažinti įvairias meno formas.“

„Žaiskime Pabradę“ pradžia – prie Pabradės miesto kultūros centro. Dalyvauti renginiuose galima nemokamai, bet su išankstine registracija. Registracijos nuoroda Menų agentūros „Artscape“ Facebook puslapyje (@agentura.artscape).

 

Menų agentūros Artscape informacija

28 rugsėjo, 2021