Naujienos

Taikomojo teatro kūrybinės dirbtuvės aktoriams, teatro edukatoriams ir socialiniams pedagogams

Taikomojo teatro kūrybinės dirbtuvės aktoriams, teatro edukatoriams ir socialiniams pedagogams

Rugpjūčio 14-20 d.
Lietuvos nacionaliniame dramos teatre

Taikomojo teatro dirbtuvės – tai neformalaus ugdymo projektas, skirtas teatro profesionalams, teatro edukatoriams bei socialiniams pedagogams įgyti žinių ir praktinių įgūdžių taikant interaktyvios dramos metodus darbe su skirtingomis socialinėmis grupėmis. Ypatingas dėmesys bus skiriamas darbo su sudėtingomis grupėmis metodams: paaugliais, tautiškai mišriomis bendruomenėmis, neįgaliaisiais.

Taikomasis teatras, kitaip dar vadinamas proceso drama ar socialine drama (terminologija nėra nusistovėjusi) – tai platus „skėtinis“ terminas, apibrėžiantis įvairias socialiai įtraukiančio teatro sritis ir metodus. Nėra vientisos teatro praktikos ar metodologijos, kurią būtų galima pavadinti Taikomuoju teatru: tai yra dinamiškai kintantis laukas, kurį vienija tai, jog greta teatro kūrimo proceso kūrėjai išsikelia sau ir kitą tikslą. Tas tikslas gali būti edukacinis, socialinis, siekiantis politinių pokyčių ar asmeninio tobulėjimo. Dažnai kūrėjai dirba su žmonėmis, neturinčiais jokios patirties menuose, o procesas pasižymi lankstumu ir išradingumu – dažnai išrandami nauji įtraukimo, darbo atliepiant grupės poreikius būdai.

PROGRAMA

Praktiniai taikomojo teatro įgūdžiai – metodai, instrumentai, veiklų paletės apžvalga.Seminaro vadovė: Kristina Werner (Vokietija) Laikas: Rugpjūčio 14-18 d., 11.00-15.00

Kūrybinės dirbtuvės – darbo su rizikos grupėje esančiomis bendruomenėmis metodai.Seminaro vadovas: Tony Collins (Jungtinė Karalystė) Laikas: Rugpjūčio 14-18 d., 16.00-20.00

Dalyviai

Mokyklos rengėjai kviečia registruotis visus norinčius dalyvauti asmenis, kurie savo profesinėje veikloje matytų galimybę integruoti taikomojo teatro instrumentus, įskaitant šias grupes (bet neapsirijoant jomis):

page1image1281303408page1image1281303664page1image1281303984

  • –  teatro ir kitų scenos menų profesionalus (aktorius, režisierius, prodiuserius ir kt.)
  • –  teatro ir kitų sričių pedagogus
  • –  socialinius pedagogus
  • –  meno terapeutus
  • –  psichologusRengėjai: Menų agentūra Artscape, Lietuvos nacionalinis dramos teatras

24 gruodžio, 2018