Naujienos

PROJEKTAS NAMAI 2020

PROJEKTAS NAMAI 2020

 

TAIKOMOJO TEATRO PROJEKTAS NAMAI

#NAMAI – tai antrus metus vykstantis projektas, siekiantis ugdyti vyresniųjų klasių moksleivių kūrybiškumą, sąmoningumą ir siekį prisidėti sprendžiant socialines bendruomenės problemas.

2020 – taisiais metais prasidėjusiame naujame projekto etape atsakymų į klausimą, ką skirtingiems žmonėms reiškia namai, projekto vykdytojai – šeši profesionalūs teatro praktikai (Marija Laenko, Aidas Jurgaitis, Artiomas Rybakovas, Adelė Šuminskaitė, Virginija Kuklytė ir Šarūnas Gedvilas) ieško savo gimtųjų miestų ir miestelių bendruomenėse. Kartu su taikomojo teatro praktikės ir meno vadovės – režisierės Kristinos Werner (Vokietija) konsultacijomis jie kūrybinėse dirbtuvėse Klaipėdos Varpo gimnazijoje, Klaipėdos Žaliakalnio gimnazijoje, Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje, Šalčininkų Santarvės gimnazijoje bei Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijoje kartu su vyresniųjų klasių mokiniais kuria meninį projektą – tyrimą apie vietos aplinką. Taip ne tik įgalina meninę dalyvių saviraišką, bet ir siekia socialinio poveikio.

Artscape, kartu su menininkų komanda, vykdydama projektą pastebi, kaip jis įgauna pagreitį ir toliau yra aktualus bendruomenėse, kuriose yra dirbama. Šiais metais prie projekto prisijungė mokyklos, kuriose mokymo programos vyksta rusų, lenkų ir lietuvių kalbomis, todėl, vykstant naujiems ir netikėtiems susitikimams, vaikai bendradarbiauja ir kuria už savo tautinių bendruomenių ribų. Taip gimsta unikalias patirtis ir bendruomenės istorijas perteikiantys taikomojo teatro spektakliai. Siekiama, kad plečiant bendradarbiavimą su įvairiakalbėmis Lietuvos mokyklomis, stiprinant ryšius su partneriais bei auginant moksleivių pasitikėjimą, šis projektas bus vykdomas dar ne vienerius metus, įtrauks vis daugiau bendruomenių bei taikomojo teatro profesionalų.

Vasario 6 dieną Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijoje įvyko mokinių ir aktorių Adelės Šuminskaitės bei Artiom Rybakov taikomojo teatro kūrybinių dirbtuvių finalinis pasirodymas. Kaip užsiėmimų rezultatas – drauge nufilmuotas video kūrinys.

Šiuo metu projektas meninėmis veiklomis vystomas Klaipėdos ir Šalčininkų mokyklose. Dėl šalyje įvesto karantino rėžimo sąvoka ,,namai“ įgauna naują prasmę. O izoliacija namuose – naują meninę formą. Visa komanda ieško būdų, kaip  kūrybines dirbtuves ir jų rezultatus perkelti į virtualiąją erdvę.

Projektas įgyvendinamas partnerystėje su Britų tarybos Lietuvoje palaikymu. Tai – tarptautinė Jungtinės karalystės švietimo ir kultūrinių ryšių organizacija, Lietuvoje veikianti nuo 1992 metų. Plėtodama bendradarbiavimą bei mainus kultūros ir švietimo srityse, Britų taryba kuria pasitikėjimo ir supratimo ryšius tarp Jungtinės Karalystės ir kitų šalių žmonių. Per savo ilgametę veiklą Britų tarybos Vilniaus biuras įgyvendino daug programų ir iniciatyvų, skirtų puoselėti bendradarbiavimą kultūros srityje bei plėtoti švietimo ir menų mainus tarp Jungtinės karalystės ir Lietuvos.

Projekto Namai komanda Jums šypsosi ir linki sveikatos!

25 kovo, 2020