Naujienos

Projekto NAMAI socialinių pokyčių ataskaita

Projekto NAMAI socialinių pokyčių ataskaita

Šį mėnesį baigėsi daugiau kaip pusę metų Menų agentūros „Artscape“ kartu su Britų taryba ir Goethe‘s institutu vykdytas taikomojo teatro projektas „Namai“. Projektu, pristačiusiu Lietuvoje mažai žinomą taikomojo teatro kryptį, siekta ugdyti vyresnių klasių moksleivių kūrybiškumą bei sąmoningumą ir prisidėti sprendžiant socialines bendruomenių problemas.

Unikali „Namų“ ypatybė buvo ta, kad bene pirmą kartą panašių projektų įgyvendinimo istorijoje buvo profesionaliai vertintas socialinis veiklų poveikis. Tyrimui, kurio tikslas buvo nustatyti galimą įtaką ir ilgalaikį poveikį projekto dalyvių žinioms, požiūriams ir elgesiui, vadovavo komunikacijos specialistė dr. Renata Matkevičienė. Projekte dalyvavusiems moksleiviams buvo užduoti klausimai apie tai, kas jiems svarbu, ką jie išskirtų kaip reikšmingiausius gyvenimo įvykius, kaip jie suvokia pasaulį ir kaip vertina savo galimybes prisidėti prie teigiamų pokyčių. Šie klausimai buvo užduoti projekto dalyviams prieš ir pasibaigus projekto veikloms. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad projekto pabaigoje jo dalyviai tapo drąsesni, atviresni ir sąmoningesni, lengviau bendravo tarpusavyje ir pradėjo labiau vertinti santykius. O kaip svarbiausią projekto rezultatą Renata Matkevičienė įvardino išaugusį projekto dalyvių pasitikėjimą savimi ir tikėjimą kiekvieno žmogaus galia keisti pasaulį.

Projektą „Namai“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos savivaldybė, numatoma tęsti ir kitais metais, plečiant bendradarbiavimą su įvairiomis Lietuvos mokyklomis ir vietos bendruomenėmis.

Su tyrimo ataskaita gaite susipažinti čia:Projekto-Namai-ataskaita

8 liepos, 2019