Naujienos

Unikalus edukacinis projektas „Namai“ per meną buria bendruomenes

Unikalus edukacinis projektas „Namai“ per meną buria bendruomenes

2018 m. pabaigoje Menų agentūra „Artscape“ kartu su Britų taryba ir Goethe‘s institutu pradėjo įgyvendinti taikomojo teatro projektą „Namai“. Projektu, pristatančiu Lietuvoje mažai žinomą taikomojo teatro kryptį, siekiama ugdyti vyresnių klasių moksleivių kūrybiškumą bei sąmoningumą ir prisidėti sprendžiant socialines bendruomenių problemas.

Iš kitų šalyje įgyvendinamų edukacinių projektų „Namai“ išsiskiria nuosekliai ir profesionaliai naudojamais taikomojo teatro metodais, padedančiais pasiekti ne tik estetinio, bet ir socialinio poveikio. Kita projekto ypatybė – skirtingų sričių ekspertų bendradarbiavimas siekiant bendro tikslo. Tarp projekto vykdytojų – profesionalūs teatro praktikai, teoretikai ir sociologai. Anot jų, Lietuvoje, kur vyrauja romantizuota meno samprata, dar stinga suvokimo, koks veiksmingas gali būti taikomasis menas siekiant kurti tvarią visuomenę.

Projekto „Namai“ sumanytojai mano, kad „namų“ idėja yra viena svarbiausių šiuolaikinių aktualijų. Kai kuriose Europos šalyse „namai“ tapo nacionalistinės ideologijos ginklu ir šūkiu – tokiu būdu namai virto nebe ramybės ir saugumo, o susipriešinimo simboliu. Ką šiandien namai reiškia Lietuvos jaunimui?

Šį klausimą pirmiausia sau uždavė šeši jauni Lietuvos teatro menininkai, profesionalūs aktoriai, dalyvavę taikomojo teatro seminaruose, kuriuose vedė diplomuota šio teatro specialistė iš Vokietijos Kristina Werner. Režisierė ir kultūros edukatorė Kristina Werner, nebe pirmą kartą dirbanti Lietuvoje, yra projekto „Namai“ mentorė ir meno vadovė.

Šiuo metu prasidedančiame naujame projekto etape atsakymų į klausimą, ką skirtingiems žmonėms reiškia namai, projekto dalyviai ieškos su savo gimtųjų miestų ir miestelių bendruomenėmis. Jauni aktoriai vyks į Klaipėdos, Radviliškio, Visagino, Šalčininkų ir Juodšilių mokyklas, kur kartu su vyresniųjų klasių moksleiviais kurs meninį projektą-tyrimą apie vietos bendruomenes. Gegužės mėnesį kūrybinis rezultatas toms bendruomenėms bus pristatytas viešai.

Projektą „Namai“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos savivaldybė, numatoma tęsti ir kitais metais, plečiant bendradarbiavimą su mokyklomis ir sukuriant interaktyvią dalinimosi patirtimi platformą.

24 birželio, 2019