Naujienos, Kūrybinės misijos

Vaiko dieną minime su Kūrybinėmis misijomis Pabėgėlių priėmimo centre

Vaiko dieną minime su Kūrybinėmis misijomis Pabėgėlių priėmimo centre

Trečiasis gegužės penktadienis – nuo šiol Vaiko diena. Tarp reguliarių Kūrybinių Misijų programos veiklų kiekvieną savaitę, penktadienį „Artscape” komanda Pabėgėlių priėmimo centre kūrybiškai laiką leido su vaikais.

Kūrybinių misijų edukatoriai su vaikais gamino savo įspaudus, mėgaujantis puikiu oru lauke. Pasak Raimondos Lebelionytės-Alseikienės, „Artscape“ Integracijos projektų vadovės, šių metų misijos itin orientuotos į tuos vaikus ir jaunus žmones, kuriems dar nedrąsu įsitraukti kitur arba labai drąsu, bet nėra galimybių dėl nutolusios gyvenamosios vietos. Su programa siekiama kurti saugią erdvę ir bendrystės jausmą, padėti įgyvendinti kūrybines idėjas, skatinti kūrybiškumą, tiek dalyvių, tiek menininkų-edukatorių.

„Šiais metais „Artscape“ Kūrybinių misijų komanda toliau veiklas vykdo įvairiose lokacijose. Esame Pabėgėlių priėmimo centre Naujininkuose, planuojame pas vaikus važiuoti ir į Vilkiją, turime planų atskirai įveiklintai erdvei Užsieniečių registracijos centre jauniems prieglobsčio prašytojams, startavome Kaune Pastogėje su jaunimu iš Ukrainos. Taip pat turime įvairias veiklas ir kitoms amžiaus grupėms, pvz. moterims Nacionalinėje dailės galerijoje, jauniems paaugliams veiklas Tarptautinės migracijos organizacijos centre ir pan.“, – pasakoja Raimonda.

2024 m. viso įgyvendinta jau apie 50 Kūrybinių misijų reguliariai lankantis veiklų vietose. Kūrybinių Misijų programa įgyvendinama partnerystėje su Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR).

Titulinė nuotr. Zurab Basheleishvili,

17 gegužės, 2024