Prisidėk – 1,2 %

Skirk 1,2 % ARTSCAPE Kūrybinėms misijoms, grąžinančioms vaikystę migracijos centruose!
Pavadinimas: Artscape
Kodas: 302706893

2015 m. veiklą su migrantais ir pabėgėliais pradėjusi menų agentūra „Artscape“ vykdo misiją – didina kultūros prieinamumą bei bendruomenių sanglaudą per profesionalias meno produkcijas ir edukacines programas. Dirbdama drauge su menininkais, vietos bendruomenėmis ir pažeidžiamomis visuomenės grupėmis, agentūra puoselėja saviraišką, aktyvų dalyvavimą visuomenės gyvenime ir ieško socialiai atsakingų sprendimų, kurdama reikšmingą socialinį pokytį.

Lankome nelydimus vaikus

> 2023 m. viso įgyvendinome 385 misijas su didele ARTSCAPE edukatorių komanda 9 lokacijose. Čia lankėmė 400 nelydimų, nuo tėvų atskirtų pažeidžiamų vaikų iš Ukrainos, Irako, Tadžikistano, Baltarusijos, Sirijos, Rusijos. Tarp šių vaikų ir tie, kuriems suvaržyta teisė judėti.

> Kūrybinės misijos skirtos žmogaus integracijos pradžiai. Vos atvykęs pabėgėlis jaučiasi labai nesaugiai. Šiems žmonėms labiausiai reikia paprasto pokalbio ir čia svarbu, kad įsiterpia menininkas. Menininkų sugebėjimas bendrauti su socialiai pažeidžiama žmonių grupe yra labai svarbus. Jie neužduoda nereikalingų klausimų, susikoncentruoja į žmonių gebėjimus, norus ir puoselėja jų unikalumą. Kai daugiau orientuojiesi į tai, ką žmogus gali, o ne tai, ko negali, tai jis pražysta kaip gėlė.

> Kūrybinių misijų edukatorių komandą sudaro 18 menininkų, meno terapeutų ir edukacijas vedančių žmonių. Jie yra tarpkultūrinė komanda – iš aštuonių šalių. Šie žmonės yra apmokyti dirbti vienodais principais, atliepiant darbą su pažeidžiamomis grupėmis žmonių.

Klausiame: „Pažinti, ar susipažinti?“

Kviečiame pažinti skirtingas kultūras ir į viską pažvelgti tarsi vaikų akimis. Šūkiu „Pažinti ar susipažinti?“ siekiame kalbėti apie atskirties mažėjimą visuomenėje ir skatinti žmones skiriant 1,2 proc. GPM prisidėti finansiškai prie „Artscape“ vykdomų Kūrybinių misijų migracijos lauke.

Visi vaikai turi teisę į vaikystę. Mūsų vykdomos kūrybinės misijos migrantų, pabėgėlių centruose užtikrina kultūros prieinamumą, dalyvavimą kultūroje ir galimybę išreikšti save per kultūrą pažeidžiamiausiems migrantams: vaikams ir jaunimui, patiriantiems izoliaciją nuo visuomenės, taip pat kultūrinę ir socialinę atskirtį. Kultūros veiklos ir įsitraukimo užtikrinimas su psichologais, edukatoriais, menininkais turi didelę transformacinę galią.

Trys puikiai pažįstami lietuvių pasakų ir mitologijos vaizdiniai – Eglė žalčių karalienė, Jūratė ir Kastytis bei Perkūnas – tampa įrankiu dialogui. Ši idėja – tam tikras eksperimentas: būdas įsivaizduoti, kaip lietuviška mitologija, pasakos ir legendos galėtų atrodyti vaikų iš tolimų Lietuvai kraštų akimis. Kas įvyktų, jei baltų dievus, sakmių herojus bandytų įsivaizduoti tie, kieno vaizduotėje jų pačių tradicija ir pasaulėvaizdis užima svarbiausią vietą? Šio eksperimento prasmė kur kas gilesnė nei tiesiog kūrybiškumas.

Menas gali tapti erdve, kur susitinka skirtingos kultūros, tai gali padėti susikalbėti ir iš tikrųjų suprasti vienam kitą. Labai svarbu ir prasminga rūpintis tais, kuriuos dramatiškų įvykių – karo Ukrainoje, ekonominių ir socialinių sukrėtimų – fone lengva pamiršti.

Kaip galiu skirti 1.2% pajamų mokestį?

Skirti 1,2% GPM „Artscape“ galite prisijungus https://deklaravimas.vmi.lt, naudojant internetinės bankininkystės prisijungimus.

Pavadinimas: VšĮ Menų agentūra „Artscape“
Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas): 302706893

Sužinokite daugiau apie mūsų veiklas: