Projektas

Condition

Condition

Jaunojo kūrėjo Deniso Kolomyckio projektas CONDITION – tai, pirmiausia, atsisveikinimas su fizinio pašto erą simbolizuojančių viešuoju pastatu – Vilniaus centriniu paštu. Kažkada įkūnijęs moderniąją komunikaciją, pastatytas reikšmingiausioje miesto vietoje, šiandieninei pašto sistemai jis tapo nebereikalingas. Taip pat po pardavimo anksčiau buvęs visuomeninės paskirties pastatas taps nebeprieinamas visuomenei.

„Condition“ spektaklis – galimybė paskutinį kartą pamatyti Vilniaus centrinio pašto erdvę kitaip ir atsisveikinti su visuomenei greitai nebeprieinama architektų Nasvyčių rekonstruota erdve. Paštas savo istorija yra svarbus miestui ir kiekvienam vilniečiui, o menininkai savo darbu siekia atskleisti ir stiprią pašto pastato atmosferą bei kurti santykį tarp vietos, žiūrovo ir atlikėjo. Spektaklio komunikacija nukreipta ne tik į premjerines transliacijas ir gyvus pasirodymus, bet ir į praeities pėdsakų, istorijos ir prasmių klodų atskleidimą, būsimas vietos funkcijas, istorijos, architektūros, visuomenės požiūrio sluoksnius.

Koks likimas laukia šio architektūros objekto ir kuo jis vertingas, kokias prasmes jis turi šiuolaikiniam žmogui, tyrė jaunųjų menininkų komanda, kuri pašte pristatė įvietintą spektaklį „Condition“. Spektaklio autorius Denisas Kolomyckis spektakliu atskleidė vietos patyrimo praktikas, kurios apėmė architektūrą, šokį, performansą, muziką ir vizualiuosius menus.

21 gegužės, 2021