Projektas

Namai

Namai

2018 m. pabaigoje Menų agentūra „Artscape“ kartu su Britų taryba ir Goethe‘s institutu pradėjo įgyvendinti taikomojo teatro projektą „Namai“. Projektu, pristatančiu Lietuvoje mažai žinomą taikomojo teatro kryptį, siekiama ugdyti vyresnių klasių moksleivių kūrybiškumą bei sąmoningumą ir prisidėti sprendžiant socialines bendruomenių problemas.

Iš kitų šalyje įgyvendinamų edukacinių projektų „Namai“ išsiskiria nuosekliai ir profesionaliai naudojamais taikomojo teatro metodais, padedančiais pasiekti ne tik estetinį, bet ir socialinį poveikį. Kita projekto ypatybė – skirtingų sričių ekspertų bendradarbiavimas siekiant bendro tikslo. Tarp projekto vykdytojų – profesionalūs teatro praktikai, teoretikai ir sociologai. Anot jų, Lietuvoje, kur vyrauja romantizuota meno samprata, dar stinga suvokimo, koks veiksmingas gali būti taikomasis menas siekiant kurti tvarią visuomenę.

Projekto „Namai“ sumanytojai mano, kad „namų“ idėja yra viena svarbiausių šiuolaikinių aktualijų. Kai kuriose Europos šalyse „namai“ tapo nacionalistinės ideologijos ginklu ir šūkiu – tokiu būdu namai virto nebe ramybės ir saugumo, o susipriešinimo simboliu. Ką šiandien namai reiškia Lietuvos jaunimui?

Artscape, kartu su menininkų komanda, vykdydama projektą pastebi, kaip jis įgauna pagreitį ir toliau yra aktualus bendruomenėse, kuriose yra dirbama. 2020 metais prie projekto prisijungė mokyklos, kuriose mokymo programos vyksta rusų, lenkų ir lietuvių kalbomis, todėl, vykstant naujiems ir netikėtiems susitikimams, vaikai bendradarbiauja ir kuria už savo tautinių bendruomenių ribų. Taip gimsta unikalias patirtis ir bendruomenės istorijas perteikiantys taikomojo teatro spektakliai. Siekiama, kad plečiant bendradarbiavimą su įvairiakalbėmis Lietuvos mokyklomis, stiprinant ryšius su partneriais bei auginant moksleivių pasitikėjimą, šis projektas bus vykdomas dar ne vienerius metus, įtrauks vis daugiau bendruomenių bei taikomojo teatro profesionalų.

29 birželio, 2021