Projektas

TAKSAI. Bandymai įveikti atstumus

TAKSAI. Bandymai įveikti atstumus

Ar atsimenate, kada paskutinį kartą skambinote centriukui? Taksi verslas per neregėtai trumpą laiką beveik išnyko, transformuodamasis į skaitmeninių technologijų valdomą pavežimo paslaugų industriją. Ne paslaptis, jog šiandien šią paslaugą gali teikti bet kas, turintis pakankamą vairavimo patirtį. Pavežėjams nebūtina išmanyti miesto. Jie dirba „patys sau“, dažnai savo mašinomis. Regis, ne už kalnų dienos, kai vairuotojų nebereikės visai – juos pakeis savaeigiai automobiliai.

Šiandienos taksų vairuotojai – vis labiau nematomi, tačiau puikiai matantys. Galiniuose veidrodėliuose jie stebi už nugarų vykstančias dramas ir komedijas, jaučia miesto pulsą, žino jo paslaptis, veža keleivius į keisčiausias vietas, kuriose patys niekada nesilankė.

Spektaklio „Taksai“ kūrėjai bendram kūrybiniam darbui pakvietė grupę taksi vairuotojų ir pavežėjų. Kai kurie dar mena legendinio Kauno taksi parko laikus, kiti, darbą pradėję palyginti neseniai, visada naudojosi elektroninėmis platformomis.

Kūrybinei grupei įdomu, kaip jaučiasi šiandienos vairuotojai, dirbdami keistai nuasmeninantį, algoritmų valdomą darbą. Ar jiems pavyksta susitapatinti su savo veikla? Ar nesijaučia nutolę nuo visuomenės, kurios narius kiekvieną dieną veža? Ar nenutolsta patys nuo savęs? Kokios artumo formos gali rastis kelias ar keliolika minučių trunkančios kelionės metu?

Būtent nutolimo-artumo ašis ir apskritai atstumo sąvoka, tinkanti tiek erdviniams ir laiko ryšiams, tiek žmonių santykiams apibūdinti, tampa individualius vairuotojų pasakojimus apjungiančiu gija. Tyrinėdami žmonių santykius erdvinėmis metaforomis, spektaklio kūrėjai pasitelkia automobiliuose esančias medijų sistemas, žaidimų elementus, skiria dėmesio vairuotojo ir žiūrovo interakcijai.

„Taksai“ – tai nedideliam žiūrovų skaičiui skirtas spektaklis-eksperimentas, vykstantis judančiuose automobiliuose. Pamirškite viską, ką iki šiol patyrėte teatre ir leiskitės į kelionę.

Bilietai nuo gegužės 23 dienos www.bilietai.lt

Koncepcijos autoriai – Rimantas Ribačiauskas, Kristina Werner, Žilvinas Landzbergas, Erika Urbelevič

Režisierė – Kristina Werner

Dramaturgas ir tekstų autorius – Rimantas Ribačiauskas.

Tekstai kurti bendradarbiaujant su kūrybine grupe.

Scenografas – Žilvinas Landzbergas

Vykdančioji prodiuserė – Erika Urbelevič

Prodiuserė- Aistė Ulubey

Kompozitoriai ir garso dizaineriai – Romuald Chaloin Galiauskas, Lukas Tarvainis

Kostiumų dizainerė – Irina Seidner

Vairuotojai – Lina Butkevičiūtė, Rasimas Dzafarovas, Žilvinas Karaliūnas, Jolanta Kuprevičienė, Rimvydas Lukoševičius, Laurynas Mažuolis, Egidijus Ratkevičius, Marco Ruta, Deivis Vasiljevas, Zita Lucija Neverbickienė.

3D vizualizacija“Studija forma“

Spektaklio koncepcija buvo vystoma Blast Theory rezidencijoje.

VšĮ Menų agentūros “Artscape” produkcija yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

29 birželio, 2021