Projektas

Žaiskime Pabradę

Žaiskime Pabradę

„Žaiskime Pabradę“ – tai ne sukurtas ir pastatytas spektaklis, o po visą Pabradės miestą vedantis pasivaikščiojimų maršrutas su interaktyviu žemėlapiu, kurio pažymėtose lokacijose buvo sumontuotos instaliacijos. Maršrutas einamas pėsčiomis, pasitelkiant taikomojo teatro praktikų komandos sukurtą žemėlapį su nuorodomis bei kryžiažodžiu, kurio atsakymus galima rasti keliaujant. Laikinos instaliacijos pritaikytos būtent tam tikroms vietoms; inspiruotos vietos žmonių, dalyvavusių taikomojo teatro užsiėmimuose, pasakojimų, pomėgių, prisiminimų bei Pabradės istorijos. 

“Nuosekliai dirbant ir renkant informaciją šiam projektui, natūraliai susidėlioja pagrindinis šio renginio šūkis- “Pažinkime vietą per žmones”, kuris lydi kūrybinę komandą viso proceso metu. Šio pasivaikščiojimo tikslas yra naujai atrasti Pabradę, atskleisti ją tokią, kokią taikomojo teatro praktikams pavyksta pamatyti ir pažinti susitikimų metu.”- apie renginį pasakoja viena iš kūrybinės grupės narių, taikomojo teatro praktikė Miglė Remeikaitė. 

Bendruomenės projektas Pabradėje yra Menų agentūros Artscape projekto BATS (Baltijos Taikomojo teatro mokykla) dalis, kurio metu nedidelės scenos menų profesionalų ir edukatorių grupės dirba skirtingose bendruomenėse. Su bendruomene Pabradėje kūrybines praktikas vykdė bei galutinį rezultatą pristatė teatro praktikai: Miglė Remeikaitė, Adelė Šuminkaitė, Rūta Šmergelytė, Gabrielė Janilionytė, Benjamin Guldager, mentorė Kristina Werner. 

 

29 birželio, 2021