Naujienos, Kūrybinės misijos

„Artscape” dalyvavo „Advocacy and Child Protection for Children on the Move” konferencijoje

„Artscape” dalyvavo „Advocacy and Child Protection for Children on the Move” konferencijoje

Menų agentūra „Artscape” dalyvavo „Gelbėkit vaikus” organizacijos renginyje „Advocacy and Child Protection for Children on the Move”, skirtame migracijos paliestų vaikų integracijos, apsaugos ir advokacijos procesų temai aptarti.

Konferencijos metu buvo gilinamasi į pranešimus apie prasmingą ir etišką vaikų dalyvavimą priimant su jais susijusius sprendimus, migrantų ir pabėgėlių vaikų teisių apsaugą ir iššūkius ją užtikrinant, nevyriausybinių organizacijų įsitraukimą ir patirtis šioje srityje.

„Mūsų pranešimo tikslas buvo pristatyti kūrybines misijas ir pasikalbėti apie modernias sąmoningumo didinimo priemones, vaikų aktyvų balsą, sprendžiant, kokias veiklas jie nori veikti. Taip pat, kokią žinutę siųsti visuomenei, kad vaikai yra lygiaverčiai, kai sprendžiami su vaikais susiję klausimai bei, kaip svarbu yra atkreipti dėmesį, kaip jie jaučiasi“, –  teigia integracijos projektų koordinatorė Raimonda Lebelionytė – Alseikienė, atstovavusi menų agentūrą konferencijoje.

Prezentacijos metu buvo pristatyta ir „Artscape“ praėjusių metų pabaigoje organizuota paroda „Žaislai, kurie gyvena“, kurioje buvo pristatomi iš Ukrainos atvykusių vaikų kurti žaislai. Paroda neša žinią, kad kiekvienas vaikas turi teisę būti vaiku: žaisti, kurti, svajoti, eiti į mokyklą. „Artscape“ savo veiklomis siekia padėti užtikrinti šią teisę – kurti saugią erdvę, kupiną kūrybiškumo.

Apie Kūrybinių misijų programą

Kūrybinės misijos yra skirtos žmogaus integracijos pradžiai. Pabėgėliai atvykę į naują šalį dažnai jaučiasi nesaugiai, saugumo jausmui suteikti reikalingi pokalbiai. Šiuo atveju yra labai svarbus menininkų įsitraukimas, nes nėra užduodama papildomų klausimų, susikoncentruojama į gebėjimus, norus ir siekius.

Kūrybinių misijų edukatorių komandą sudaro 18 menininkų, kurie vaikams ir paaugliams teikia choreografijos, teatro režisūros, meno terapijos, scenos menų, dizaino ir kitus užsiėmimus.

Programa įgyvendinama partnerystėje su Jungtinių tautų pabėgėlių agentūra UNHCR.

Nuotr. Gelbėkit vaikus

5 gegužės, 2024