Naujienos

„Artscape“ dalyvavo metinėje Įvairovės chartijos konferencijoje „Superįvairovė: nepažinti sluoksniai“

„Artscape“ dalyvavo metinėje Įvairovės chartijos konferencijoje „Superįvairovė: nepažinti sluoksniai“

Gegužės 22d. Vilniuje vyko metinė Įvairovės chartijos konferencija „Superįvairovė: nepažinti sluoksniai“, kurios metu buvo kalbama apie tai, kaip kinta visuomenė, kaip perkuriamos tapatybės ir kokias diskriminacijos formas tai gali sukurti.

Šiais metais menų agentūra „Artscape“ buvo konferencijos partnerė, o agentūros vadovė ir įkūrėja Aistė Ulubey moderavo vieną iš diskusijų „Kaip darbdaviai atsižvelgia į daugialypes darbuotojų tapatybes?“ Dalyvavo „Vinted“ renginių ir iniciatyvų vadovė Karolina Kontrimienė, „IKI Lietuva“ personalo verslo partnerė ir organizacijos „Prirašytos rankos“ lėšų pritraukimo koordinatorė Alina Buidovaitė – Gurklienė ir „Moody‘s Lithuania“ personalo komandos vadovas Arvydas Makselis. Tai atstovai įmonių, kuriose yra kuriamos erdvės, kur mažiau galimybių arba labiau socialiai pažeidžiamos grupės gali dalyvauti ir integruotis.

„Mes, „Artscape“, įtraukties problemas sprendžiame per profesionalaus meno formas ir daugiau nei 12 metų kuriame erdves, kuriose gali dalyvauti pažeidžiamos grupės arba mažiau galimybių turinčios grupės. Pabėgėliai, kalinimo įstaigose esantys asmenys ir kiti. Todėl man buvo labai malonu būti ant scenos su žmonėmis, kurie kuria tokias erdves, kur kiekvienas gali būti pamatytas, vertinamas ir jaustis svarbus“ – atidarydama diskusiją sakė A. Ulubey.

Diskusijos dalyviai pristatė savo įmonių patirtį įdarbinant socialiai pažeidžiamas grupes, kalinius atliekančius arba jau atlikusius bausmę, iš ilgos migracijos grįžusius žmones. „IKI Lietuva“ atstovė, kurios įmonė įdarbina kalinius, atliekančius arba jau atlikusius bausmę, teigė, kad nors tokių organizacijų Lietuvoje jau yra, tačiau labai trūksta, nes galinčių ir norinčių dirbti yra daug. Diskusijos dalyviai taip pat pastebėjo, kad darbas su socialiai pažeidžiamomis grupėmis reikalauja didelio emocinio pasiruošimo, nes žmonės yra labai įvairūs, skirtingi.

Metinė Įvairovės chartijos konferencija –  renginys apie įvairovę ir organizacijų atvirumą, kur susitinka šimtai atsakingų darbdavių.

Renginį organizuoja Lietuvos Įvairovės chartijos asociacija

Nuotr. Lithuanian Diversity Charter

24 gegužės, 2024