Naujienos, Karjera, Kūrybinės misijos

Menų agentūra „Artscape“ ieško edukatoriaus vykdyti Kūrybines misijas (0,5 etato)

Menų agentūra „Artscape“ ieško edukatoriaus vykdyti Kūrybines misijas (0,5 etato)

Menų agentūra „Artscape“ kviečia profesionalius menininkus teikti paraiškas edukatoriaus pozicijai ir prisijungti prie „Kūrybinės misijos 2024“ programos. Tai pozicija pagal darbo sutartį (0,5 etato), darbą vykdant iš agentūros biuro bei „Kūrybinių misijų“ programos įgyvendinimo vietų. Kartu sieksime kurti meno veiklas Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams.

Labai didelį pranašumą skirsime kandidatams, kurie moka rusų kalbą bei turi vairuotojo pažymėjimą (B kategoriją). Siekiame efektyviai įgyvendinti veiklas, skirtas platesnėms grupėms, kurios gyvena įvairiose Lietuvos vietose.

Siūlomas darbo užmokestis 1000 Eur/mėn. neatskaičius mokesčių ir terminuota metinė darbo sutartis.

KĄ REIŠKIA BŪTI KŪRYBINIŲ MISIJŲ EDUKATORIUMI?

Tai kvietimas profesionaliems menininkams ir edukatoriams prisijungti prie esamos „Kūrybinių misijų“ programos komandos ir 2024 m. laikotarpiu kurti dirbtuves vaikams ir jaunimui.

Kūrybinių misijų komanda siekia užtikrinti saugią vietą dalyviams, iš įvairių migracijos aplinkų, kurioje jie galėtų išreikšti save per meną.  Kviečiame Tave, kaip menininką, kurti atvirą erdvę kūrybiškumui, fantazijai ir meno produkcijoms, kurios kuriamos bendradarbiaujant su žmonėmis iš skirtingų kultūrinių aplinkų ir su skirtingomis patirtimis.

Tu planuosi ir vadovausi savo kūrybinei-edukacinei veiklai pagal pasirinktos tikslinės grupės poreikius. Tai reiškia, kad būsi atsakingas už visas veiklai reikalingas priemones, ir sulauksi visapusiškos „Artscape“ komandos pagalbos. Mūsų bendras tikslas – pristatyti meną pažeidžiamoms tikslinėms grupėms ir siekti pokyčių.

Programos dalyvyje ieškome tokių įgūdžių kaip atvirumas, kantrybė, projektų valdymas, kūrybinis mąstymas, lyderystė, efektyvus laiko planavimas, gebėjimas išlikti ramiam konfliktinėje situacijoje.

Svarbūs ir tarpasmeniniai įgūdžiai. „Artscape“ kuria organizacinę kultūrą, kurioje komandos nariai gali tobulinti kompetencijas, jaustis laisvai, savarankiškai organizuoti savo darbą ir prisidėti prie organizacijos misijos per vidinę motyvaciją, puikų komandinį darbą ir išreikštas bendras organizacijos vertybes. Ieškome kolegos, kuris prisidėtų prie efektyvios darbo atmosferos kūrimo, turėtų lyderystės įgūdžių, gebėtų savarankiškai planuoti darbo eigą ir laiku įgyvendinti tikslus.

Privalumas, jei Tavo turima patirtis: vadovavimo edukacinei veiklai vaikams ar jaunimui patirtis arba darbo su pažeidžiamų grupių asmenimis patirtis. Privalumas, bet ne būtinybė.

KŪRYBINĖSE MISIJOSE RASI

Lankstų veiklų grafiką pagal savo darbotvarkę. Edukatorius, dalyvaujantis Kūrybinėse misijose, gali patogiai naująją veiklą integruoti šalia kitų savo individualių veiklų ar dalinių įsipareigojimų.

Turėsi laisvę pasirinkti, kaip pritaikyti savo išskirtinius gebėjimus ir žinias Kūrybinių misijų programai.

Visi Kūrybinių misijų edukatorių komandos dalyviai ir savanoriai turi galimybę tobulėti profesinėje srityje, dalytis patirtimi ir dalyvauti įgūdžius tobulinančiuose susitikimuose.

KŪRYBINĖS MISIJOS

2015 m. veiklą su migrantais ir pabėgėliais pradėjusi menų agentūra „Artscape“ vykdo misiją – didina kultūros prieinamumą bei bendruomenių sanglaudą per profesionalias meno produkcijas ir edukacines programas. Dirbdama drauge su menininkais, vietos bendruomenėmis ir pažeidžiamomis visuomenės grupėmis, agentūra puoselėja saviraišką, aktyvų dalyvavimą visuomenės gyvenime ir ieško socialiai atsakingų sprendimų, kurdama reikšmingą socialinį pokytį.

„Kūrybinės misijos skirtos žmogaus integracijos pradžiai. Vos atvykęs pabėgėlis jaučiasi labai nesaugiai. Kai susiduriame su asmeninėmis istorijomis ir randame jose bendrų dalykų, dirbti pasidaro lengviau. Šiems žmonėms labiausiai reikia paprasto pokalbio ir čia svarbu, kad įsiterpia menininkas. Menininkų sugebėjimas bendrauti su socialiai pažeidžiama žmonių grupe yra labai svarbus. Jie neužduoda nereikalingų klausimų, susikoncentruoja į žmonių gebėjimus, norus ir puoselėja jų unikalumą. Kai daugiau orientuojiesi į tai, ką žmogus gali, o ne tai, ko negali, tai jis pražysta kaip gėlė“, – sako „Artscape“ Integracijos projektų vadovė Raimonda.

Kūrybinių misijų edukatorių tarpkultūrinę komandą sudaro 18 menininkų, meno terapeutų ir edukacijas vedančių žmonių. Edukatoriai vaikams, paaugliams, nelydimiems nepilnamečiams, jaunuoliams ir moterims teikia choreografijos, teatro režisūros, meno terapijos, scenos menų, dizaino kūrimo ir kitus užsiėmimus. Kūrybinių misijų metu edukatoriams suteikiamas „Artscape“ komandos asistavimas, įgyvendinant veiklą, visomis reikalingomis priemonėmis.

„Artscape“ 2023 metais įvykdė 385 kūrybines misijas (Iš viso nuo programos pradžios – virš 1000 misijų). Viso jose dalyvavo virš 400 žmonių – vaikai, jaunimas, moterys iš įvairių šalių.

KAIP TAPTI KŪRYBINIŲ MISIJŲ EDUKATORIUMI?

Svarstysime kandidatus, atitinkančius šiai programai keliamus reikalavimus, nepriklausomai nuo rasės, odos spalvos, religijos, lyties, tautybės, seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės ar specialiųjų poreikių. Motyvacinio laiško ir CV lauksime iki sausio 19 d. el. paštu raimonda@artscape.lt

4 sausio, 2024