Naujienos, Integracija

„Artscape“ prisidės įgyvendinant Lietuvos nacionalinį reagavimo į Ukrainos pabėgėlių situaciją planą

„Artscape“ prisidės įgyvendinant Lietuvos nacionalinį reagavimo į Ukrainos pabėgėlių situaciją planą

Pradedamas įgyvendinti Lietuvos nacionalinis reagavimo į Ukrainos pabėgėlių situaciją planas, kuris suteiks galimybę Lietuvoje veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms ir tarptautinių organizacijų atstovams, pritraukti daugiau lėšų siekiant prisidėti prie Lietuvos visuomenės pastangų priimant ir integruojant Ukrainos pabėgėlius. „Artscape“ atstovai taip pat dalyvavo prie bendro stalo, pristatant planą.

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra UNHCR jau 2022 metais pradėjo koordinuoti viso regiono veiksmus, kad būtų pasirūpinta pabėgėliais iš Ukrainos Europoje. 2023 m. prie šios bendros platformos prisijungia ir Lietuva, o „Artscape“ yra viena iš partnerių – 10 organizacijų Lietuvoje, kuri prisidės prie plano įgyvendinimo.

„Šią misiją vykdysime, telkiant kultūros ir meno bendruomenę naujoms sinergijoms su ukrainiečiais, įgyvendinsime meno iniciatyvas, skirtas ukrainiečių menininkų įgalinimui, bendruomenių įtraukimui ir kitomis veiklomis. Labai svarbu, kad vystoma tema, jog pabėgėlių priėmimas tai ne tik humanitarinis atsakas, bet ir antrinė integracija bei psicho-socialinė gerovė“, – teigia menų agentūros įkūrėja ir vadovė Aistė Ulubey.

22 vasario, 2023