Naujienos

Artscape švenčia 10 metų: šmaikščios istorijos, geri prisiminimai ir palinkėjimai iš organizacijos draugų lūpų

Artscape švenčia 10 metų: šmaikščios istorijos, geri prisiminimai ir palinkėjimai iš organizacijos draugų lūpų

Menų Agentūra “Artscape” – ne tik menas, kultūra, projektai, edukacija ir kažkam sunkiai apčiuopiamas socialinis pokytis. Mes – žmonės, draugystės, išdaigos ir prisiminimai. Švęsdami 10 metų gimtadienį, prisimename žmones, dirbusius su “Artscape”, bei partnerius ir draugus, prisidėjusius prie originalių projektų vystymo ir organizacijos augimo bei brendimo.

Primename, kad “Artscape” agentūrą prieš 10 metų įkūrė Aistė Ulubey ir Kristina Savickienė. Jų vardus išvysite draugų istorijose. Pirmus penkerius metus po įkūrimo “Artscape” veikė kaip konsultacinis centras ir inkubatorius jaunoms besikuriančioms menų organizacijoms. Nuo 2015 m. organizacija dirba ir su į Lietuvą atvykusiais migrantais, prieglobsčio prašytojais ir gavėjais, tautinių mažumų atstovais. O paskutiniaisiais metais ypač daug dėmesio skiriame meno – kaip įrankio, kaip katalizatoriaus ir kaip komunikacijos mediumo – įprasminimui socialinėse srityse. Kurti sąveiką tarp žmonių mums svarbu tiek bendruomenėse, su kuriose dirbame, tiek “Artscape” profesionalų bendruomenėje.

Pasidalindami draugų istorijomis ir mintimis apie “Artscape” norime parodyti kitą profesionalaus darbo pusę. Šiek tiek išdaigų organizacijos gyvenimui suteikia spalvų, žaismingumo ir kuria stipresnius ryšius su komandos nariais ir partneriais. Gimtadienio proga dalinamės “Artscape” draugų prisiminimais ir mintimis:

 

  • Dirbdami su “Artscape” galite užsitarnauti diplomą už geriausią barzdos auginimą!

JONAS TERTELIS, KINO IR TEATRO REŽISIERIUS

„Artscape niekada nėra iki galo rimti – gerąja prasme! Viena epinė istorija nutiko su motyvaciniais elektroniniaisi laiškais, kuriuos netikėtai ėmiau gauti iš nepažįstamo adreso. Ne šiaip sau motyvaciniai – apie barzdos auginimą. Iš pradžių pagalvojau, kad laiškai – iš barzdų klubo prezidento. Ir pats tuo metu auginausi barzdą. Bet žinoma, atrodė, kad dėl tų laiškų auginuosi, nors ne dėl jų tai dariau. Kažkuriuo momentu pagalvojau, kad negali tai būti jokie rinkodaros laiškai – iš kur žinotų, kad esu iš Druskininkų?! Na, o po pusės metų gavau diplomą nuo Aistės su Kristina už geriausią barzdos auginimo darbą. Nes, na užsiauginau aš tą barzdą. Viskas išaiškėjo! Be proto juokinga.“

Šiuo metu Jonas su Artscape bendradarbiauja projekte “Kai susitinka istorijos”

 

  • “Artscape” Kalėdos gali virsti pompastišku renginiu, kuriame nepridera pasirodyti be karavelės ant galvos!

LINA GRUDULAITĖ, LIETUVOS PABĖGĖLIŲ TARYBOS KOORDINATORĖ

„Esu dėkinga Artscape merginoms, kad išmokė, kad kasdienybę reikia švęsti – nepamiršti daug juoktis, humoro jausmo ir geros kompanijos. Pavyzdžiui, pasitikti Kalėdas su karavelėmis ant galvos… Dar daug ilgų ir linksmų metų jums….“

Ar jau dalyvavote Pabėgėlių Tarybos organizuojamose mokymuose apie pabėgėlių teises ir
kultūrinę įvairovę? Rekomenduojam.

 

  • Grįžtame prie nekaltų elektroninių laiškų. Rimantas sulaukia laiško su neįtikėtinu projekto pasiūlymu nuo Jono. Tik ar tikrai laiškas nuo Jono?

RIMANTAS RIBAČIAUSKAS, DRAMATURGAS

„Man tai labiausiai įsiminė Aistės, kartu su Kristina, kol ji dar “Artscape” dirbo, aistra pokštams. Pavyzdžiui, štai šitas (atkreipkit dėmesį, kad Jono emailas baigiasi dviguba „s“):

<jonasterteliss@(…)> rašė:

“Rimai,

galvoju apie projektą, apie kurį šnekėjome. Manau reikėtų teikti nuo asociacijos ir sukonkretinti konceptą.Tema trumpai: binauralinė galva uždaroje patalpoje versus binauralilnė galva atviroje erdvėje. Projekto esmė- palyginimas ir binauralinių galvų paralelinių binauralinių procesų išvedimas.

(…)
Rimai, ką manai? Parašyk arba paskambink.
j.” „

Vienas Rimanto drauge su Kristina Savickiene, Jonu Terteliu ir Kristina Werner kurtų
spektaklių – “Žalia Pievelė”. Rimantas pasakoja apie kūrybinį procesą.

 

  • Pasirodo, tokie linksmi laiškai būdavo pozityvių minčių pasikrovimo etapas, po kurio “Artscape” įgula galėdavo produktyviai ir orientuotai į tikslą planuoti naujus (jau tikrus) projektus bei įkvėpti ir įgalinti jaunus talentingus menininkus svarbiems darbams.

MANTAS JANČIAUSKAS, REŽISIERIUS

„Pamenu tokią istoriją, kad, kai buvau tik bepradedantis režisierius, tik ką baigęs režisūros bakalaurą, gavau kvietimą į pokalbį su “Artscape”. Nežinojau nei kas jie, nei kur jie… Kai atėjau į ofisą, kuris, beje, labiau priminė kambarį, nei ofisą, buvau pasitiktas dviejų žavingų damų. Pamenu, kad labai jaudinausi, nes norėjau atrodyti protingas ir daug žinantis. Deja, toks nepasirodžiau, nes apie temą, kurią pasiūlė Aistė ir Kristė, absoliučiai nieko nežinojau. Tai buvo idėja dalyvauti pabėgėlių projekte, kuriame bendradarbiaujant su dideliu kolektyvu menininkų, būtų pagaminamas spektaklis. Tada nežinojau, kad tokia rodytųsi paprasta pažintis bus tramplynas kitiems darbams ir kitoms pažintims. Mano pažintis su “Artscape” – labai svarbi mano gyvenime. Kaip matau, iki šių dienų. Su gimtadieniu!“

Šiek tiek apie spektaklį, kurį prisiminimuose mini Mantas: “Dreamland”

 

  • Šalia išdaigų, susibūrimų ir įkvėpimų “Artscape” dar turi gilią, vertybinę pusę. “Artscape” moko ir mokosi. Organizacijos partneriai ir draugai į “Artscape” atneša savo asmenybės dalis, iš kurių susiformuoja organizacijos charakteristikų visuma. Paskutiniam kąsneliui, paliksime jus su Algimanto komentaru.

ALGIMANTAS ČERNIAUSKAS, DAILININKAS

„Artscape iniciatyvos ir vadyba leido man pažinti naują Lietuvą – atviresnę, žaismingesnę, multikultūrišką. Kartais taip nutinka, jog menininkų kūryba kabo tuščiose galerijose be jokios prasmės. Artscape tiesia tiltus tarp menininkų ir tų žmonių, kuriems ta kūryba yra išties svarbi. Tai mažumos, socialiai jautresnės grupės ir bendruomenės. Kelionė su Artscape – tai vertės paieška kultūroje, pažinimo džiaugsmas ir atsakomybės šviesa.“

Nesena Algimanto refleksija apie vizitus migrantų centruose per Kalėdas.

 

Sekite mūsų istorijas Facebook ir Instagram platformose.

Ilgų metų, Artscape!

6 sausio, 2022