Naujienos, Mokymai

„Artscape“ vizitas tarptautinėje konferencijoje „Pilietinės visuomenės organizacijos – paramos pabėgėliams priešakyje“

„Artscape“ vizitas tarptautinėje konferencijoje „Pilietinės visuomenės organizacijos – paramos pabėgėliams priešakyje“

Lapkričio 13-15 d. menų agentūra „Artscape“, kartu su 3 Lietuvos NVO atstovais, vyko į Varšuvą, Atviros Lietuvo fondo organizuotą tarptautinę konferenciją „Pilietinės visuomenės organizacijos – paramos pabėgėliams priešakyje“. Susirinkę atstovai, iš vienuolikos šalių, dalinosi patirtimi, sprendė iššūkius, kaip užtikrinti pabėgėlių ir migrantų teises.

Mūsų agentūros Integracijos projektų koordinatorė Raimonda Lebelionytė-Alseikienė vienoje iš sesijų dalinosi apie paslaugų organizavimą pažeidžiamiems migrantams. „Džiaugiamės galimybe pasidalinti mūsų darbu su vaikais – vaikais, kurie yra Lietuvoje be tėvų. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad per mažai dėmesio yra skiriama vaikams, pirmiausia kaip vaikams, o ne migrantams. Savo taikomais metodais stengiamės vaikams suteikti teisę būti vaikais, būti atsakingiems už vaikų rūpesčius. Nes tai yra vaikų teisė“, – konferencijoje kalbėjo R. Lebelionytė-Alseikienė.

Ji taip pat dalyviams pristatė „Artscape“ vykdomą Kūrybinių misijų programą.

Konferencijoje dalyvavo atstovai iš „Artscape“, „Diversity Development Group“, Lietuvos Raudonojo kryžiaus, „Sienos grupė “.

29 lapkričio, 2023