Naujienos

„Atviroji kolonija“ – spektaklis už pataisos namų grotų

„Atviroji kolonija“ – spektaklis už pataisos namų grotų

Norėdami patekti į pataisos namus, turite užpildyti prašymą. Iki atvykimo dienos jūsų biografija bus kruopščiai patikrinta. Atvykę, privalote ištuštinti kišenes ir palikti daiktus spintelėje, praeiti pro daugybę grotų, vartų ir metalo detektorių, galiausiai pūsti į alkotesterį. Jei rezultatas – nulis promilių, patenkate į „zoną“. Didelis stačiakampis kiemas, jo viduryje sporto aikštelė. Vienas kitas sargybinis, barškančių indų garsai ir skvarbiai jus tiriantys kalinių žvilgsniai. Įprastas gyvenimas liko už sienų. Esate visai naujame pasaulyje.

Bet kas tai per pasaulis? Vieta, kurioje keičiamasi? Skaistykla, nuplaunanti nuodėmes? Pragaras, skirtas tik bausti, ne taisyti? Mąstant apie kalėjimą kyla krikščioniški vaizdiniai. Bet kiek iš tikrųjų dievo kalėjimo kasdienybėje?

Menų agentūra „Artscape“ prodiusuoja spektaklį, vykstantį pataisos namuose, ir kviečia kartu pamąstyti apie tai, kokias kalinimo institucijas esame sukūrę ir ką jos sako apie mūsų visuomenę. Spektaklyje dalyvauja kaliniai, tačiau įtraukiami ir žiūrovai. „Kuo tu tiki?“, „ar esi pajėgus keistis?“, „kokį save matai rytoj, po mėnesio, metų?“ – klausimai, skirti tiek vieniems, tiek kitiems. Iš dalies atvirą spektaklio struktūrą formuoja ir keičia jos dalyviai, o veiksmą valdo profesionalūs aktoriai (jau patvirtintas aktoriaus Mariaus Repšio dalyvavimas).

„Atviroji kolonija“ – spektaklis apie lėtai bėgantį laiką, išlikimą, kaltę ir galimybę keistis.

Spektaklio premjera – 2023 m.

Kūrybinė grupė:
Režisierius Mantas Jančiauskas
Dramaturgas Rimantas Ribačiauskas
Kompozitorius Andrius Šiurys

29 gegužės, 2022