Naujienos, Integracija

Audiovizualinė instaliacija “Kai susitinka istorijos” klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia išgirsti ir pasidalinti istorijomis

Audiovizualinė instaliacija “Kai susitinka istorijos” klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia išgirsti ir pasidalinti istorijomis

Klaipėdos gyventojus ir miesto svečius projektas „Kai susitinka istorijos” nuo kovo 4 dienos uostamiestyje kviečia aplankyti audiovizualinę instaliaciją, kuri suteiks galimybę pajusti skirtingų kultūrų saitus, išgirsti ir pasidalinti istorijomis. Jono Tertelio ir Domino Puloko kartu su Menų agentūra „Artscape” sukurta erdvė leis pajusti kultūrų įvairovę, jos unikalumą; išgirsti įvairius žmonių pasakojimus, interaktyviai įsitraukti į savų istorijų kūrimą, dalintis idėjomis ir diskutuoti. Senojoje Perkėloje esančią instaliaciją aplankyti bus galima iki kovo 13 dienos.

Instaliaciją visą viešnagės Klaipėdoje laikotarpį lydės įvairūs renginiai ir užsiėmimai lankytojams. Kiekvieną dieną čia bus galima išvysti video instaliaciją, skirtą žiūrovus supažindinti su Lietuvoje gyvenančių kitų kultūrų žmonių istorijomis. Savaitgaliais praeiviai bus kviečiami į atvirą ir jaukią erdvę, kurioje vyks atidarymo renginys, pokalbiai, susitikimai su organizatoriais. Kovo 5 d. 18 val. instaliacijos kūrybinė grupė visus pakvies į atidarymo renginį, kurio metu vyks atviras susitikimas su organizatoriais, bus pristatomas tolerancijos skatinimo projektas „Kai susitinka istorijos”. Po susitikimo instaliacijos erdvėje koncertuos grupė „Uphill 7”.

„Uphill 7” – alternatyvaus ir pop roko muzikos grupė, į Klaipėdą atvyksianti iš Pabradės. Grupė renginio svečius nustebins „glokalia” – kartu ir globalia, ir lokalia – pasaulio muzika: ją sudaro nariai iš Šri Lankos, Afganistano ir Lietuvos. Visai neseniai „Uphill 7” išleido savo pristatomąjį kūrinį “Freedom” (angl. „Laisvė”), kuriame skamba žodžiai anglų, lietuvių ir persų kalbomis.

Kovo 12 d. instaliacija pakvies į atvirą diskusiją apie apie džiaugsmus ir iššūkius darbo migracijos kontekste, o po jų lauks projekto „Kai susitinka istorijos” partnerių – lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts” – kartu parengta trumpametražių filmų programa „Kai susitinka istorijos II”. Programoje rodomi filmai papasakos apie migruojančias keliones, leidžiančias išvysti pirmuosius žingsnius svetimoje šalyje ir naujas akistatas, laužančias asmeninius stereotipus bei įsitikinimus. Tarptautiniuose Kanų, Toronto, Gento, Klermono – Ferano kino festivaliuose pripažintus trumpametražius filmus galima išvysti ir LRT mediatekoje.

Trumpametražių filmų programos „Kai susitinka istorijos II“ peržiūra / Algianto Černiausko nuotr.

Audiovizualinė instaliacija „Kai susitinka istorijos” – tai viena iš menų agentūros „Artscape” kartu su partneriais „Lithuanian Shorts”, „Diversity development group”, „NARA” įgyvendinamo projekto „Kai susitinka istorijos” veiklų. Šis projektas skirtas skatinti visuomenės toleranciją migruojančių ekonomines ir socialines problemas patiriančių šalių piliečių atžvilgiu, įgyvendinant inovatyvias menines priemones ir viešinimo kampaniją Lietuvoje.

Visi instaliacijoje vyksiantys renginiai ir užsiėmimai – nemokami. Daugiau informacijos galima rasti Menų agentūros „Artscape” Facebook paskyroje ir internetiniame puslapyje.

Projektas finansuojamas Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo lėšomis bei Socialinės apsaugos darbo ministerijos.

2 kovo, 2022