Naujienos, Mentorystės programa

Įvyko pirmasis „Artscape“ mentorystės susitikimas

Įvyko pirmasis „Artscape“ mentorystės susitikimas

Kovo 26 d. pradėjome „Artscape“ mentorystės programą su tema „Sujungti kultūros / Connected by Culture“, skirtą kūrėjams, gavusiems prieglobstį Lietuvoje. Programos susipažinimo renginyje įvyko susitikimas su dalyviais.

Programa truks 7 mėnesius, bendradarbiaujant su kultūros organizacijomis ir kūrybos profesionalais siekiu stiprinti mentorystės programos dalyvių kūrybinį tinklą ir vystyti kūrybines idėjas.

Po „Artscape“ mentorystės programos atviro kvietimo į programą buvo pakviesta prisijungti 14 dalyvių: nuo teatro, vizualiųjų menų, muzikos iki literatūros ir kitų sričių menininkų.

Mentorystės programos dalyviai vystys unikalias kūrybines idėjas, organizuos kūrybines iniciatyvas Pasaulinės pabėgėlių savaitės metu, bendradarbiaujant su kultūros organizacijomis. Taip pat nuo vasaros vyks intensyvus darbas su mentoriais – kultūros profesionalais.

Programos rėmuose – laukia daug laisvės, tad metų pabaigoje kviesime kartu prisijungti ir prie individualių kūrybinių projektų pristatomųjų renginių. Iki spalio mėnesio dalinsimės įspūdžiais iš vykstančių susitikimų ir kūrybinių procesų.

Programa įgyvendinama kartu su Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra.
Programos partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Kazickų šeimos fondas, Lietuvos kultūros taryba.

Apie programą

„Artscape“ mentorystės programa yra pirmoji kultūrinė edukacinė iniciatyva, skirta skatinti kūrybinę veiklą prieglobstį Lietuvoje gavusiems menininkams ir kūrėjams. Programos metu atrinkti dalyviai turės galimybę dalyvauti mokymų cikle, kurti ryšius su Lietuvos kultūros organizacijomis, įsitraukti į 1:1 mentorystės programą su kultūros profesionalais bei kurti savo individualias arba grupines menines iniciatyvas.

Mentorystės programos tikslas – sukurti kūrybinę edukacinę erdvę, kurioje dalyviai galėtų stiprinti savo kūrybinį autentiškumą, bendradarbiavimą tarp Lietuvos kultūros organizacijų, kultūros profesionalų ir į Lietuvą atvykusių kūrėjų.

Norite tapti programos partneriu, rėmėju, turite idėjų? Susisiekti stefanija@artscape.lt

 

Nuotr. Agnė Rita Kučinskaitė – Jakovienė

5 balandžio, 2024