Naujienos

Kazickų šeimos fondas prisijungia prie „Artscape“ veiklos

Kazickų šeimos fondas prisijungia prie „Artscape“ veiklos

Nuo šių metų pradžios menų agentūros „Artscape“ rėmėjų gretas papildo Kazickų šeimos fondas, prisijungdamas prie mentorystės programos.

„Labai džiaugiamės Kazickų šeimos fondo sprendimu savo laiką ir finansavimą skirti mūsų organizacijos misijai. Tokia partnerystė yra itin reikšminga „Artscape“ veiklai ir komandai – kai šviesių idėjų bendraminčiai padeda įgyvendinti mūsų atviros, įtraukios visuomenės tikslus“ – sako menų agentūros įkūrėja ir vadovė Aistė Ulubey.

Kazickų šeimos fondas įkurtas 1998 metais, siekiant stiprinti Lietuvos valstybę, puoselėti vertybes ir kalbą.

Fondas Lietuvoje bendradarbiauja su įvairiomis organizacijomis sudarant galimybes skirtingų socialinių grupių atstovams integruotis visuomenėse ir siekti karjeros galimybių.

„Kazickų šeimos fondas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie „Artscape“ mentorystės programos. Tikime, kad menas gali kurti teigiamus pokyčius visuomenėje ir norime padėti šiai organizacijai suteikti galimybes užsiimti kūrybine veikla prieglobstį Lietuvoje radusiems kūrėjams. Ši programa puikiai dera su mūsų misija stiprinti Lietuvos visuomenę skatinant švietimą, kultūrą ir socialinę integraciją. Esame įsitikinę, kad „Artscape“ mentorystė yra prasminga investicija į Lietuvos ateitį ir kviečiame palaikyti šią organizaciją.“  – teigia Kazickų šeimos fondo Vilniaus skyriaus vykdomoji direktorė Domantė Greifenbergerytė

Menų agentūros komanda su fondo prezidente Jūrate Kazickas  ir aktyvia fondo nare Lucy Kazickas ir Domante Greifenbergeryte susitikimo metu Vilniuje aptarė aktualiausius iššūkius migracijos ir pabėgėlių temoje Lietuvoje, pasidalino praktikomis.

„Artscape“ mentorystės programa

„Artscape“ mentorystės programa „Sujungti kultūros / Connected by Culture“ po atviro kvietimo prasidėjo šių metų kovo mėnesį ir truks 7 mėnesius. Ji skirta kūrėjams gavusiems prieglobstį Lietuvoje. 14 dalyvių: nuo teatro, vizualiųjų menų, muzikos iki literatūros ir kitų sričių menininkų, vystys unikalias kūrybines idėjas, organizuos kūrybines iniciatyvas Pasaulinės pabėgėlių savaitės metu, bendradarbiaujant su kultūros organizacijomis. Taip pat, nuo vasaros vyks intensyvus darbas su mentoriais – kultūros profesionalais. Pagrindinis mentorystės programos tikslas yra sukurti saugią kūrybinę erdvę, kurioje galima būtų stiprinti kūrybinį autentiškumą ir skatinti bendradarbiavimą.

Programa įgyvendinama kartu su Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra.

Programos partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Kazickų šeimos fondas, Lietuvos kultūros taryba.

27 gegužės, 2024