Naujienos, Kūrybinės misijos

Kūrybinės misijos: šviesos tyrinėjimo edukacija Nacionalinėje dailės galerijoje

Kūrybinės misijos: šviesos tyrinėjimo edukacija Nacionalinėje dailės galerijoje

Menų agentūra „Artscape“ kartu su Nacionaline Dailės Galerija pakvietė Lietuvoje gyvenančias pabėgėles dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse galerijoje, nagrinėjant šviesos fenomeną. Dvi moterų grupės dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.

Pirmoje kūrybinių dirbtuvių dalyje NDG edukatorė Eglė Nedzinskaitė vedė per įtraukiančią kelionę. Jos metu buvo nagrinėjami įvairūs galerijos kūriniai, kurie vienais ar kitais (ne)nuspėjamais kampais bando apčiuopti būtent šviesą. Kartu su moterų grupe buvo diskutuojama, keliami įvairūs klausimai.

Antrojoje dalyje dalyvės susipažino su cianotipijos technika. Abi moterų grupės taip pat turėjo galimybę išbandyti techniką pačios bei išsinešti savo kurtus kūrinius.

Cianotipija – vienas seniausių fotografinio atvaizdo išgavimo procesų pasaulyje. Ant popieriaus lapo užtepus specialaus tirpalo ir sudėliojus formas į norimą kompoziciją, galima stebėti, kaip saulės šviesoje formuojasi mėlynas fotografinis atvaizdas.

„Su šviesa susiduriame kasdien, tačiau retai susimąstome, kokia ji gali būti galinga ir padėti mums mene ir kasdienybėje. Todėl ši edukacija buvo labai svarbi pamatyti šviesą kitu kampu ir suteikti moterims galimybę dalį jos parsinešti namo,“ – sako menų agentūros „Artscape“ edukacijų koordinatorė Ieva Keliauskaitė – Mališauskė.

Kūrybinės misijos

Kūrybinės misijos reguliariai įgyvendinamos jau ketverius metus ir yra skirtos žmogaus integracijos pradžiai. Pabėgėliai atvykę į naują šalį dažnai jaučiasi nesaugiai, saugumo jausmui suteikti reikalingi pokalbiai. Šiuo atveju yra labai svarbus menininkų įsitraukimas, nes nėra užduodama papildomų klausimų, susikoncentruojama į gebėjimus, norus ir siekius.

Kūrybinių misijų edukatorių komandą sudaro 18 menininkų, kurie vykdo choreografijos, teatro režisūros, meno terapijos, scenos menų, dizaino ir kitus užsiėmimus.

Kūrybinių Misijų programa įgyvendinama partnerystėje su Jungtinių tautų pabėgėlių agentūra UNHCR.

10 gegužės, 2024