Naujienos, Mokymai, Kūrybinės misijos
Kūrybinių misijų priešakyje: “Artscape” edukatorių susitikimas
Rugsėjo 15 d. Molėtų raj. vyko “Artscape” edukatorių komandos susitikimas. Kūrybinių misijų metu skirtingas žmonių grupes suburiantys menininkai susitiko kalbėtis ir dalintis patirtimi dirbant centruose, su įvairiomis žmonių grupėmis, apžvelgė praėjusius kūrybinių misijų metus bei diskutavo apie ateities planus.
Kūrybinės misijos – įvairių sričių menininkų-profesionalų periodiškai vykdomi praktiniai užsiėmimai tikslinėms grupėms. Per vienerius darbingus metus, drauge su profesionalių edukatorių pagalba, įvyko 484 kūrybinės misijos 8-iuose skirtinguose pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų priėmimo bei socialinės pagalbos centruose. Edukatoriai jose vykdo choreografijos, teatro režisūros, meno terapijos, scenos menų, dizaino kūrybos bei kitus užsiėmimus; veiklose dalyvauja vaikai, paaugliai, nelydimi nepilnamečiai, jaunimas ir moterys. CEB apdovanojimą pelniusios kūrybinės misijos per metus įtraukė daugiau nei 700 asmenų.
Susitikimo metu skirtingomis patirtimis besidalijantys edukatoriai daug pasakojo apie emocinę, psichologinę kūrybinių misijų pusę, pasireiškiančią tiek iš jų, tiek edukacijų dalyvių perspektyvos. Edukatoriai, periodiškai vykdantys kūrybines misijas, turi galimybę artimiau pažinti centruose apgyvendintus arba į dienos centrus besirenkančius žmones, sukurti su jais emocinį ryšį. Misijų dalyviai, tuo tarpu, yra lengvai pažeidžiamos grupės, užsiėmimuose ne tik gaunančios terpę meninei išraiškai, bet ir galimybę – nors ir trumpai – papulti į jiems saugią erdvę, kurioje gali išsikrauti emociškai, pamiršti juos supančias negandas, kurti tvirtus tarpžmoginius ryšius ir priklausymo grupei jausmą. Dažnai edukatorių išryškinama kūrybinių misijų proceso dalis – abipusis dalijimasis. Suteikdami žmonėms galimybę kurti, išreikšti save, edukatoriai jaučią daug gaunantys atgal: galimybę kurti stiprius emocinius ryšius su kitu žmogumi, žinias apie skirtingas visuomenes ir kultūras.
Todėl viena iš “Artscape” tikslų vykdant pabėgėlių, prieglobsčio prašytojų bei kitų grupių integraciją visuomenėje – ne tik padėti šioms grupėms, bet ir žmonėms, kurie šią integraciją vykdo: edukatoriams ir savanoriams, kasdien dirbantiems su sunkiose situacijose gyvenančiais žmonėmis, suteikiant jiems paramą kartu saugant savo emocinę sveikatą, dirbti taikant inovatyvius, įtraukiančius metodus.