Naujienos, Integracija

Kūrybiški atradimai “Artscape” vaikų vasaros stovykloje “Mūsų miestas”

Kūrybiški atradimai “Artscape” vaikų vasaros stovykloje  “Mūsų miestas”

Liepos 25-29 dienomis Vilniuje vykusi “Artscape” vaikų vasaros stovykla “Mūsų miestas” kvietė jaunuosius stovyklautojus atskleisti savo kūrybines galias ir išradingai bei aktyviai pažinti miestą. Irakiečių, ukrainiečių, sirų, baltarusių, tadžikistaniečių, Kongo demokratinės respublikos tautybių vaikų grupė sostinėje penkias dienas dalyvavo vizualaus meno ir kūrybinėse dirbtuvėse, lankėsi kultūros organizacijų vedamose programose ir edukacijose, leidosi į keliones po neatrastą Vilnių.

Ilgalaike organizacijos patirtimi dirbant su migrantų, prieglobsčio prašytojų šeimų vaikais paremta stovyklos programa buvo skirta atskleisti vaikų kūrybines galias, susipažinti su skirtingomis meno ir kultūros sritimis, sukuriant jiems saugią ir kartu pažinti skatinančią aplinką. Patyrusios “Artscape” kūrybinių misijų edukatorės Marija Laenko ir Klaudija Adelė Armonavičiūtė kartu su vaikais dalyvavo diskusijose, grupinėse užduotyse, kūrybinių dirbtuvių metu kūrė miesto modelius ir Vilniaus miestą, jo žmones ir gatvės madas atspindinčius rūbus, žaidė sportinius žaidimus Bernardinų sode, Užupyje ir kitose miesto erdvėse. Paskutinę stovyklos dieną, Užupio meno inkubatoriuje stovyklautojai publikai pristatė savo kurtą programą-madų šou, atspindintį visos stovyklos metu tyrinėtą “mūsų miestą”.

Išvykose į Šiuolaikinį meno centrą, Radvilų rūmų dailės muziejų, Nacionalinę dailės galeriją stovyklautojų grupė turėjo galimybę geriau susipažinti su šiuolaikiniu menu Lietuvoje ir užsienyje, išvysti ten eksponuojamas britų menininkės Rosalindos Nashashibi kūrybos parodą bei nuolatinę lietuviškos dailės ekspoziciją, įsitraukti į kultūrinio ugdymo procesą per interaktyvias užduotis. “FULLGAZZ” vaikų ir jaunimo bėgimo akademijos organizuojamos bėgimo treniruotės metu, Bernardinų sode vaikai mokėsi apie aktyvų gyvenimo būdą, įgijo bėgimo įgūdžių, žaidė aktyvius sporto žaidimus.

Stovyklas vaikams “Artscape” rengia jau ne pirmus metus. 2019-aisiais prasidėjusios vasaros dienos stovyklos sulaukia vaikų ir jaunimo iš ne tik Vilniuje gyvenančių pabėgėlių, prieglobsčio prašytojų statusą turinčių šeimų, bet ir mieste įsikūrusių pabėgėlio centro Naujininkuose, Blindžių g. įsikūrusio pagalbos ukrainiečiams centro. Kasmet “Artscape” organizuojamose veiklose dalyvaujantys vaikai auga ir tampa naujos, atviros miesto bendruomenės dalimi – matoma auganti karta, į kiekvieną stovyklą ateinanti su vis didesniu pasitikėjimu ir troškimu bendrauti, mokytis, pažinti ir įveikti naujus iššūkius.

Artscape vaikų vasaros užimtumo programos yra remiamos JT pabėgėlių agentūros (UNHCR, the UN Refugee Agency), Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos.

Gražvydo Kaškelio nuotr.

1 rugpjūčio, 2022