Soundscape, Kūrybinės misijos

Menų agentūra „Artscape“ pristato dainą „Catch me“

Menų agentūra „Artscape“ pristato dainą „Catch me“

„Catch me“ – daina, gimusi Lietuvoje per menų agentūros „Artscape“ vykdomas Kūrybines misijas. Jos autoriai ir atlikėjai – Carlas iš Ganos, Lietuvoje viename migracijos centrų gyvenęs visą dainos kūrimo laikotarpį, ir Patti – lietuvė, žinoma kaip afro stiliaus dainų atlikėja. Tai pirmasis singlas iš būsimo „Artscape Sounds“ albumo, įkvėpto nelydimų migrantų nepilnamečių, gyvenančių Lietuvoje, ir lietuvių jaunimo kūrybos.

Carlish Feat. Patti – „Catch me“

„Daina yra apie baimę mylėti. Jeigu prisipažinsi mylįs, gali būti ir atmestas ar atstumtas“, – trumpai sako dainos autoriai.

Šio dueto narė Patti praplečia dainos idėją: „Tai paslėpti jausmai, laukiantys, kol bus išlaisvinti, netikrumas, pažeidžiamumas, atmetimo baimė. Visos emocijos, kurias patiriame dėl traukos objekto, sudėtos į šią dainą. Saldžios dainos melodijos ir šoklus ritmas man primena tą šiek tiek greitėjančio širdies plakimo jausmą, kai esu romantiškos nuotaikos.“

„Taip pat savo eilutėse tarsi atsakau Carl‘ui, norėdama iliustruoti dviejų įsimylėjusių pusių perspektyvas. Vien žodžių neužtenka, jie turi atitikti ir veiksmus. Vienkartinių pastangų nepakanka, tikimasi nuoseklumo. O gal jie abu tik žaidžia? – pasakoja Patti. – Bet kuriuo atveju tikiuosi, kad klausytojai galės istorijoje atrasti dalelę savęs. „Cause I don’t know if you’ll catch me when I fall.“ – prašome savo meilės objekto padėti mums išspręsti mūsų abejones ir tiesiog pagauti mus.“

Pasak vieno singlo prodiuserių Gajaus J. Milkeraičio, visame kūrybiniame procese, kuris vyko nestandartinėmis sąlygomis, labai džiugina, kad nors ir ne visi žmonės, kurių balsai skamba dainoje, yra dainininkai, pavyko įgyvendinti idėją, o kai Patti uždainavo savo kūrinį, visi liko sužavėti. Aistė Ulubey, menų agentūros „Artscape“ įkūrėja ir vadovė, pasakoja, kad UNHCR ir Lietuvos kultūros tarybos remiamų Kūrybinių misijų muzikinės veiklos itin įtraukia nelydimus nepilnamečius.

„Tai labai pažeidžiama jaunimo grupė, gyvenanti pabėgėlių priėmimo centre Rukloje, jie šioje šalyje yra vieni be savo artimųjų. Mūsų vykdomos Kūrybinės misijos jau antrus metus keliauja į netikėtas erdves, tokias kaip įrašų studija, kur jaunimas įrašo savo kūrybą, dalyvauja Jam sesijose su „Artscape“ fasilitatoriais ir Lietuvos jaunimu. Tokios veiklos yra įgalinančios, nes kūryba atveria erdves, kuriose paaugliai ir jaunimas gali integruoti skirtingus savo tapatumo elementus, pripažįsta ir vertina įvairovę, padeda augimo transformacijoje ir stiprina ryšius su vietos bendruomene“, – sako A. Ulubey.

Klipo vizualo autorė – menininkė Ieva Keliauskaitė-Mališauskė (Mali Keli). Tekstą dainai sukūrė patys autoriai Carlish ir Patti. Aranžuotė, įrašymas ir suvedimas – Gajaus J. Milkeraičio, prodiuseriai – menų agentūra „Artscape“, kūrybos namai „Ritmas ir baublys“.

 

20 balandžio, 2023