Pasaulinė pabėgėlių diena

Pabėgėlių dienos 2024 išvakarės – Sapiegų rūmuose

Pabėgėlių dienos 2024 išvakarės – Sapiegų rūmuose
Pasaulinės pabėgėlių dienos išvakarėse, birželio 19 d. 16:30 val. kviečiame į performansą ir pokalbį migracijos tema.
Performansas „El Dorado“ (.XYZ Collective)
Performansas „El Dorado” siekia atkreipti dėmesį į pabėgėlių krizę, jų patiriamus iššūkius bei biurokratines kliūtis ir kultūrinius barjerus. Dalyvių patirtys imituos pabėgėlių kelionę – nuo dokumentų tikrinimo iki psichologinio spaudimo ir neapibrėžtumo. Tai meninis bandymas atskleisti pabėgėlių patiriamus išgyvenimus ir skatinti empatiją bei supratimą visuomenėje.
.XYZ Collective (Barbora Matonytė, Denisas Kolomyckis, Liudvikas Kesminas) gimė iš noro kurti alternatyva pagrindinėms galerijoms ir institucijoms, o taip pat ir kaip tam tikra galimybė eksperimentuoti ir eksponuoti savo darbus metant iššūkį įsitvirtinusioms meno normoms ir praplečiant konvencionalias eksponavimo bei temines ribas.
Diskusijos  „Migracija jaunų kūrėjų akimis: iššūkiai ir galimybės“ metu kviesime išgirsti jaunų į Lietuvą atvykusių gyventi kūrėjų patirtis, bei kūrybinius ir kitokius iššūkius su kuriais jie susiduria kasdienybėje.
Dalyviai:
> Kadhimas Al-Farttoosi (Irakas). Muzikantas iš Irako, siekiantis lėtai ir palaipsniui kurti savo muzikinę karjerą su turimais ištekliais. Jo tikslas yra pristatyti – gana nepažįstamą instrumentą (oudą) bei muzikos žanrą (arabų, turkų ir Šiaurės Afrikos) Lietuvoje ir platesniu mastu Europoje.
> Katya Kononenko (Ukraina). Abstrakti tapytoja ir grafikos menininkė, kuri mėgsta ryškias spalvas ir prasmes.
> Yauhen Ihnatsyeu (Baltarusija). Podkastų kūrėjas, kuris aptaria Eurovizijos dainų konkursą, Baltarusijos diasporą ir santykius, bei mėgėjas muzikantas.
Moderatorius: Karolis Vyšniauskas, NARA.
Diskusija vyks anglų kalba.
Po pokalbio kviesime visus pasilikti neformaliam pašnekesiui.
KULTŪRŲ RITMU festivalį finansuoja Europos Sąjunga.
Organizatoriai – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir menų agentūra ARTSCAPE. Didysis partneris – Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR). Partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba. Informacinis partneris – LRT.
Renginio partneris: Sapiegų rūmai
#Kultūrųritmu – tai idėja, kad skirtingos kultūros turi savo unikalius ritmus, atspindinčius jų tradicijas, papročius ir saviraišką. Birželio 20 d. 18 val. kviečiame kartu švęsti Pasaulinę pabėgėlių dieną ir susitikti Bernardinų kieme po atviru dangumi muzikos festivalyje KULTŪRŲ RITMU. Birželio 13-20 d., kviečiame jungtis ir švęsti #RefugeeWeek renginius, dedikuotus Pasaulinės pabėgėlių dienos minėjimui.

14 birželio, 2024