Naujienos, Projektai

Pasivažinėjimai su taksi: dokumentinio spektaklio repeticija „Pirma stotelė: Mažasis Paryžius“ Kaune

Pasivažinėjimai su taksi: dokumentinio spektaklio repeticija „Pirma stotelė: Mažasis Paryžius“ Kaune

Kauno centre įsikūrusi legendinė paslaptis, ne tik miesto bohemos, bet ir įvairių kauniečių pamėgta susitikimų vieta ar nauja erdvė „patirti“ teatrą? Šį savaitgalį vyksiančiame dokumentinio spektaklio “Taksi” pristatyme / repeticijoje “Pirma stotelė: Mažasis Paryžius“ kitokie teatro aktoriai – taksi vairuotojai – į legendinę Kauno kavinę bei miesto gatves pakvies žiūrovus ne tik pasiklausyti ištraukų iš savo gyvenimų, bet ir įsitraukti į netikėtą, intymų pokalbį.

Kavinėje „Mažasis Paryžius“ vyksiantis susitikimas kartu su taksi vairuotojais pakvies pasileisti į „pasivažinėjimus“: kartu su vairuotoju-aktoriumi, dalyviai bus kviečiami į iki 20 min. trunkančią kelionę automobiliu Kauno gatvėmis, kurios metu vairuotojas dalyviams pasakos fragmentus apie savo patirtis, taksi gyvenimą, vėliau į pokalbį įtraukiant ir pašnekovus. Po susitikimo dalyviai susitiks su spektaklio kūrėjais, turės galimybę aptarti procesą, pasidalinti įspūdžiais.


Spektaklio vietos paieškos (Erikos Urbelevič nuotr.)

Renginio-spektaklio repeticijos metu bus išbandoma svarbi unikalaus artumo tema, pasireiškianti išskirtinai neįprastoje, taksi automobilio kabinos erdvėje: „Mūsų darbo pradžia – tam tikro intymumo automobilyje vyravimas tarp keleivio ir vairuotojo. <…> Kartu esantiems, visiškai nepažįstamiems žmonėms tai gali pasirodyti kaip labai unikali, neįprasta patirtis; ypač mieste judančiame automobilyje.“ – sako dramaturgas Rimantas Ribačiauskas, vienas iš dokumentinio spektaklio „Taksi“ bei renginio „Pirma stotelė: Mažasis Paryžius“ autorių.

Susitikimas su renginio dalyviais turėtų tapti gera praktika tolesnėms spektaklio vystymo veikloms: „Tai pasiruošimo procesas. Norime išbandyti, kaip skirtingos prieigos, skirtingi interaktyvumo, intymumo lygmenys pasireiškia taksi automobiliuose, kaip į mūsų idėjas reaguoja žiūrovas, ar jis jaučiasi patogiai.“ – pasakoja spektaklio autorė, režisierė Kristina Werner – „Mes ieškome būdų, kaip skirtingai suartėti – arba nutolti – nuo nepažįstamo asmens.“


Spektaklio vietos paieškos (Erikos Urbelevič nuotr.)

Renginio lokacija tapusi meno kavinė „Mažasis Paryžius“ – unikali, savo 90-ųjų įvaizdžiu renginio koncepciją persmelkianti ir net paslaptinga būsimo susitikimo vieta. „Tai tarsi paslėpta Kauno erdvė, kurią renginio dalyviai – ir patys Kauno gyventojai – tikriausiai, ne taip gerai pažįsta.“ – sako K. Werner. Spektaklio prodiuserė Aistė Ulubey teigia, jog „Mažasis Paryžius yra ideali erdvė „įvietintam“ performansui, nes iš savęs pasakoja daug Kauno istorijų – nuo pat įkūrimo čia dirbantis Benas ir baro lankytojai dalijasi epizodais iš „laukinių 90-ųjų“, o kavinės interjeras leidžia panirti į autentišką ir turinio pilną vyksmą.“

Dokumentinis spektaklis „Taksi“, į Kauno gatves išriedės šių metų gegužės mėnesį, pakvies pasigilinti į laisvos valios, pasirinkimo, tikėjimo ir likimo temas. Neįprastose vietose – taksi automobiliuose – vyksiantys spektakliai keleivį ir vienintelį spektaklio aktorių-taksi vairuotoją apgaubs netikėta ir intymia atmosfera, kurioje atsiskleis ne tik taksi gyvenimo, kultūros, taksistų realybė, bet ir su ja glaudžiai susijusio Kauno miesto vaizdas.

Renginys „Pirma stotelė: Mažasis Paryžius“ ir dokumentinis spektaklis „Taksi“ yra “Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

21 sausio, 2022