Naujienos, Integracija

Pokalbis apie įgūdžių stiprinimą migracijos kontekste ir trumpųjų filmų programos „Kai susitinka istorijos III“ peržiūra Marijampolėje

Pokalbis apie įgūdžių stiprinimą migracijos kontekste ir trumpųjų filmų programos „Kai susitinka istorijos III“ peržiūra Marijampolėje

Menų agentūra „Artscape“ drauge su lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ marijampoliečius ir miesto svečius kviečia į atvirą dviejų dalių renginį – pokalbį „Įgūdžių stiprinimas migracijos kontekste“ ir Europos kino kūrėjų trumpametražių filmų programą „Kai susitinka istorijos“. Kovo 18 d., penktadienį, Marijampolės kino teatre „Spindulys“ vyksiančiame renginyje bus ieškoma atsakymų, koks į Lietuvą patekusio migranto portretas ir kaip migracijos tema gvildenama šiuolaikiniuose Europos režisierių darbuose.

Pirmoje renginio dalyje savo turtinga patirtimi dalinsis agentūros „Artscape“ įgūdžių stiprinimo koordinatorė Raimonda Lebelionytė Alseikienė, kuri dirba Lietuvoje tiesiogiai su kūrybinių misijų edukatoriais ir savanoriais. Pokalbio metu bus „piešiamas“ į Lietuvą patekusio prieglobsčio prašytojo portretas, kalbama apie tai, kokia atsakomybė krinta ant visuomenės pečių susidūrus su neužtikrintos lygybės situacijomis Lietuvos migracijos kontekste. R. Lebelionytė Alseikienė papasakos, kaip vyksta „Artscape“ edukatorių pasiruošimas vesti kūrybines misijas migrantų priėmimo centruose, kokie įgūdžiai ir žinios yra svarbios norint įsitraukti į savanorystę arba darbą su pažeidžiamomis visuomenės grupėmis.

Filmas „Jūrų arkliukas“ / stop kadras

Antrojoje renginio dalyje vyks Europos kino kūrėjų trumpametražių filmų programos „Kai susitinka istorijos“ peržiūra. Keturi trumpieji filmai pasakos jautrias ir įkvepiančias istorijas, kvies geriau pažinti mus supančią aplinką ir įsiklausyti į žmonių migracijos patirtis. Programoje pristatomi vaidybiniai ir dokumentiniai trumpieji filmai pelnė žiūrovų simpatijas tokiuose tarptautiniuose kino festivaliuose kaip Amsterdamo, Toronto, Sandanso, Busano, Triestės. Programą parengė lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”.

Vengrų režisierės Hajni Kis vaidybiniame filme „Paskutinis kvietimas” matysime paskutinę močiutės Anikos dieną Budapešte ir jos ryžtą palikti savo nusistovėjusią buitį ir išvykti pas dukros šeimą ieškoti geresnio gyvenimo. Praėjusių metų tarptautinio Sandanso kino festivalio nugalėtojas trumpametražis filmas „Bambirak” (rež. Zamarin Wahdat, Vokietija) vaizduoja jautrius dukros ir tėvo santykius – čia Farukas žongliruoja savo, kaip vienišo tėvo, pareigomis bandant įsitvirtinti naujoje šalyje.

Filmas „Bambirak“ / stop kadras

Vokiečių režisierės Nele Dehnenkamp filmas „Jūrų arkliukas” pasakoja plaukimo trenere dirbančios Hanan istoriją – jos ryžtą mokyti mažąjį brolį plaukti, paliekant užnugary savo skaudžius vaikystės prisiminimus apie skęstančia guminę valtį kertant Viduržemio jūrą. Antrasis programos dokumentinis filmas „Prie pietų stalo neverkiama” (rež. Carol Nguyen, Kanada) – itin jautri istorija, atvaizduojanti pirmuosius intymius šeimos pokalbius ir juose slypinčią istorinę migracijos traumą. Šis filmas 2020-aisiais buvo nominuotas Nacionalinių Kanados kino apdovanojimų geriausio dokumentinio filmo kategorijoje, apkeliavo beveik 100 tarptautinių kino festivalių.

Renginio programa: 17:30-18:30 val. pokalbis „Įgūdžių stiprinimas migracijos kontekste“; 18:30-19:40 val. trumpametražių filmų „Kai susitinka istorijos“ peržiūra. Renginys vyks Marijampolės kino teatre „Spindulys“. Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos apie renginį bei registracijos formą galima rasti Menų agentūros „Artscape” Facebook puslapyje. Kitus susijusius projekto „Kai susitinka istorijos” renginius sekite mūsų internetiniame puslapyje bei www.lithuanianshorts.lt.

Trumpametražių filmų programų ciklas „Kai susitinka istorijos” – tai viena iš menų agentūros „Artscape” kartu su partneriais „Lithuanian Shorts”, „Diversity development group”, „NARA” įgyvendinamo projekto „Kai susitinka istorijos” veiklų. Šis projektas skirtas skatinti visuomenės toleranciją migruojančių ekonomines ir socialines problemas patiriančių šalių piliečių atžvilgiu, įgyvendinant inovatyvias menines priemones ir viešinimo kampaniją Lietuvoje.

Projektas finansuojamas Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo lėšomis bei Socialinės apsaugos darbo ministerijos.

17 kovo, 2022