Naujienos

Pristatytas Laisvės šokio už Ukrainą ant Maskvos namų vaizdo įrašas

Pristatytas Laisvės šokio už Ukrainą ant Maskvos namų vaizdo įrašas

Ukrainos nepriklausomybės dienos proga, praėjusią vasarą, Vilniuje, ant Maskvos namų pastato fasado, surengtas performansas „Laisvės šokis“, kurį atliko vertikalaus šokio pradininkė bei puoselėtoja Lietuvoje, balerina Inga Briazkalovaitė.

„Laisvės šokis“ – tai manifestas laisvei. Vertikalaus šokio pasirodymas buvo sukurtas specialiai ant Maskvos namų sienos nutapytai freskai „Do Peremogi / Iki pergalės”.

„Laisvės šokis” vaizdo įrašas:

Renginiu siekiama pagerbti Ukrainos laisvės gynėjus ir dar kartą pasauliui priminti, kad Ukrainos kova už laisvę yra mūsų visų.

Maskvos namus unikalia vertikalaus šokio scena pavertė kūrybinė komanda, kurią sudaro menininkė viena iš neofresko projekto „Do Peremogi / Iki pergalės” iniciatorių Lina Šlipavičiūtė, vertikalaus šokio šokėja Inga Briazkalovaitė ir menų agentūra „Artscape“.

Ukrainietės, vilkinčios tautiniu kostiumu, freska sukurta pagal ukrainiečių fotografės Olenos Tytarenko nuotrauką. Tai jaunos savanorės Tatjanos, tuo metu dirbusios Zaporižios pabėgėlių centre, portretas. Fotosesija vyko ne studijoje, o gamybiniame ceche, kur ukrainiečiai savanoriai gamina prieštankinius ežius ir kitą į frontą siunčiamą įrangą. Freska simbolizuoja Ukrainą kaip vieningą šalį ir vaizduoja šalies pasiryžimą ginti savo laisvę, žemę ir žmones – visą dieną, kiekvieną dieną, visą laiką.

Kartu su „Artscape“ performansui jėgas suvienijo šokių mokykla CODA ir meno laboratorija „Kiaurai sienas”.

Freska „Do Peremogi / Iki pergalės”: „Kiaurai sienas”, Olena Tytarenko, Tetiana Drobotia, Iryna Byla (Ukraina), Robot Muralist (Estija).

16 sausio, 2023