Naujienos, Integracija

Savaitgalį Šiauliuose vyks pokalbis su Renata Kuleš migrantų tema šiandieniniame Lietuvos kontekste ir trumpametražių filmų programos „Kai susitinka istorijos III” peržiūra

Savaitgalį Šiauliuose vyks pokalbis su Renata Kuleš migrantų tema šiandieniniame Lietuvos kontekste ir trumpametražių filmų programos „Kai susitinka istorijos III” peržiūra

Nuo kovo 16 dienos Šiaulių Prisikėlimo aikštėje besisvečiuojanti tolerancijos skatinimo projektui „Kai susitinka istorijos” sukurta audiovizualinė instaliacija kviečia ne tik išgirsti ir dalintis istorijomis, bet ir kalbėti apie Lietuvoje vis aktualesnę migracijos temą. Jau šį šeštadienį (kovo 26 d.) 18 val. Menų agentūra ,,Artscape” šiauliečius ir miesto svečius kviečia į pokalbį su migracijos ir prieglobsčio procesų eksperte Renata Kuleš. Pokalbyje tema „2021 m. migrantų krizė šiųdieniniame karo Ukrainoje ir pabėgėlių iš Ukrainos atvykimų kontekste“ ekspertę kalbins ,,Artscape” vystomosios komunikacijos koordinatorė Aušra Raulušonytė.

R. Kuleš yra Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros (UNHCR) atstovė Lietuvoje, aktyviai sekanti ir analizuojanti migracijos ir prieglobsčio prašymo procesus Lietuvoje, atstovaujanti organizacijos vertybes, orientuotas į žmonių, priverstų palikti savo kilmės šalis, poreikius.

Pokalbio dalyvė Renata Kuleš / Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros nuotr.

Pokalbyje Šiauliuose ,,Artscape” instaliacijos erdvėje R. Kuleš atsakys į klausimus apie migracijos kontekstus pasaulyje ir Lietuvoje bei iššūkius, kuriuos valstybėms ir visuomenėms sukelia netikėta ir nenumatyta migracija. Ekspertė pasidalins perspektyvomis apie 2021 m. migracijos krizę naujų pabėgėlių atvykimų iš Ukrainos kontekste. Bus kalbama ir apie selektyvų / atrankinį žmogaus teisių įgyvendinimą – kritiką, kurią šiomis dienomis galima išgirsti diskusijose apie elgesį su prieglobsčio prašytojais, kurie yra vis dar sulaikyti migrantų registravimo ir laikino apgyvendinimo centruose Lietuvoje.

Po diskusijos projekto partneriai – lietuviškų trumpametražių filmų agentūra ,,Lithuanian Shorts” – pakvies ekranų pagalba pažinti įkvepiančias žmonių istorijas, kalbančias apie nežinomybės ir ieškojimo kupinus naujus gyvenimus. Programoje bus galima išvysti keturis tarptautiniuose Amsterdamo, Toronto, Sandanso, Busano, Triestės kino festivaliuose pripažintus trumpuosius filmus.

Instaliacija ,,Kai susitinka istorijos Šiauliuose“ / Rinat Tarzumanov nuotr.

,,Paskutinis skambutis” (rež. Hajni Kis, Vengrija) parodys paskutinę 61-erių Aniko Karpati dieną gimtajame Budapešte, vokiečių režisierės Zamarin Wahdat juostoje ,,Bambirak” bus atskleista vyro dilema mėginant neišsižadėti vienišo tėvo pareigų ir kartu išlaikyti savo pirmąją darbo vietą naujoje šalyje.

Filme ,,Prie pietų stalo neverkiama” (rež. Carol Nguyen, Kanada) žiūrovai išvys meistriškai kuriamą kartų traumas, sielvartą ir paslaptis atskleidžiantį šeimos portretą, o ,,Jūrų arkliukas” (rež. Nele Dehnenkamp, Vokietija, Gabonas) papasakos apie brolį į plaukimo pamokas lydinčią Hanan ir jos atsiminimus apie Viduržemio jūroje skęstančią guminę valtį.

Instaliacija ,,Kai susitinka istorijos Šiauliuose“ / Rinat Tarzumanov nuotr.

Remiantis trečiųjų šalių piliečių, gyvenančių Lietuvoje, pasakojimais sukurta audiovizualinė instaliacija ,,Kai susitinka istorjios”, keliauja per keturis didžiuosius Lietuvos miestus – Klaipėdą, Šiaulius, Kauną ir Vilnių. Instaliacijos ekranuose pasakojama skirtingos, autentiškos į Lietuvą iš skirtingų pasaulio šalių atvykusių žmonių istorijos: šeimos, namų, profesijos, pomėgių, iššūkių, ilgosios kelionės, migracijos istorijos.

Visi instaliacijos erdvėje vykstantys renginiai – nemokami. Daugiau informacijos ,,Artscape” Facebook puslapyje ir projekto „Kai susitinka istorijos“ internetiniame puslapyje.

Projektas yra bendrai finansuojamas iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo 2014–2020 metų nacionalinės programos lėšų.

23 kovo, 2022