Naujienos, Projektai, Integracija

„UpHill 7“ ruošiasi „Artscape” instaliacijos koncertams

„UpHill 7“ ruošiasi „Artscape” instaliacijos koncertams

Daugiakultūrė grupė „Uphill 7” kovo 5 dieną koncertuos „Artscape” audiovizualinės instaliacijos atidaryme uostamiestyje, Senojoje Perkėloje. Ši instaliacija keturių Lietuvos miestų erdvėse įkūnydama diskursą apie migruojančių žmonių gyvenimus yra projekto „Kai susitinka istorijos”, skirto skatinti visuomenės toleranciją migruojančių ekonomines ir socialines problemas patiriančių šalių piliečių atžvilgiu, dalis. Jau šį šeštadienį grupė „Uphill 7” Klaipėdos miesto gyventojus ir svečius nustebins intriguojančiais ritmais, kelių kalbų kūriniais ir vienybe skirtumuose.

Pirmasis „Artscape“ instaliacijos etapas – Senojoje perkėloje, Klaipėdoje

58 km. nuo sostinės nutolusiame Pabradės miestelyje daugiakultūrė grupė „Uphill 7” kuria globalius pokyčius įkvepiančią pasaulio muziką. Sausio 13-ąją grupė išleido kūrinį „Freedom” (ang. „laisvė”), kuris kviečia į laisvę pažiūrėt iš įvairių perspektyvų – tautos laisvės, laisvės rinktis, kaip gyventi savo gyvenimą, laisvės nuo išankstinių įsitikinimų ir stereotipų, išlaikomų baimės jausmo. Žemyno politiniame kontekste šiandien – daina apie laisvę dar aktualesnė. Susidedanti iš narių iš Šri Lankos, Afganistano ir Lietuvos grupė „UpHill 7” savo veikla ir muzika demonstruoja, kokių netikėtų rezultatų gali atnešti tarpkultūrinė kūryba ir žmonių iš skirtingų pasaulio kampelių bendradarbiavimas.

Įsivaizduokite, kad šalyje, kurios kalbos nemokate, stebite vietinių dialogą. Net nesuprasdami, apie ką toje situacijoje yra kalbama, galite puikiai interpretuoti, kokius jausmus patiria pokalbio dalyviai. Tokia interpretacija dažniausia bus gan tiksli, nes tiek lietuvių kalboje, tiek kalbose aplink pasaulį egzistuoja labai panašias emocines reikšmes nusakantys tonai, ritmai ir tembrai. Sukurti emocijoms ir siužetų pasakojimams muzikoje taip pat pasitelkiamos tonų, ritmų ir kitų balso niuansų kombinacijos. Todėl muzika gali būti matoma kaip universali kalba, kurią supranta bet kuriame pasaulio kampelyje gyvenantys žmonės.

Į tokią muzikinę kelionę kviečia grupė „UpHill 7” jau šį šeštadienį 18 val. Klaipėdoje.

Dalis grupės „UpHill 7” narių drauge koncertuoja jau kelerius metus. Tokios sudėties, kokia yra dabar, grupė pradėjo kartu kurti prieš metus. Grupėje skirtingas muzikines funkcijas atlieka šis šešetas žmonių: Abdullah Qiam, Dharshan Navaratnam, Viktorija Volodova, Leonard Lipskij, Edkardas Akambakas ir Karen Sahakyan. Prie šeštuko kaip muzikinės grupės augimo prisidėjo „Carito“ Užsieniečių integracijos programos dienos centras „Kultūrų įkalnė“, Pabradės miesto kultūros centras, vokalo mokytoja Katažyna Paršuta.

Gajaus Jogailos Milkeraičio kūrybos namų logotipas

Pirmąjį grupės singlą “Freedom” Kūrybos namuose „Ritmas ir Baublys” prodiusavo Gajus Jogaila Milkeraitis. “Artscape”, Gajus ir „Uphill 7″ bendrą projektą pradėjo 2021 metų rudenį, nutarę stiprinti bendruomenes ir skatinti toleranciją per muziką. „Uphill 7” nariai sako, kad jų žinutė „Artscape” audiovizualinės instaliacijos koncertuose yra ši

“Švelniu būdu ir mes galime sujudinti pasaulį, tikėti taika ir viltis, kad mūsų grupė ir mūsų muzika gali prie to prisidėti.”

3 kovo, 2022