Naujienos, Projektai

“Weaving Webs of Stories” partnerių susitikimas Helsinkyje, Suomijoje

“Weaving Webs of Stories” partnerių susitikimas  Helsinkyje, Suomijoje

Liepos 7-8 dienomis Helsinkyje susitiko tarptautinio projekto “ Weaving Webs of Stories” dalyviai- “Learning for Integration ry” (Suomija), “Artscape” (Lietuva), “Finsbury Park Trust”, “Every Child an Achiever” (Jungtinė Karalystė), “You in Europe” (Graikija) ir “ACCESOFIA” (Ispanija). Kartu su nuotoliniu būdu dalyvavusiais partneriais “Fundatia EuroEd” (Rumunija) ir “Zinev Art Technologies” (Bulgarija), projekto dalyviai diskutavo apie projekto eigą, įveiktas užduotis. Susitikimo metu buvo pateikiama jau surinkta veiklų medžiaga, planuojama projekto metu kuriamo produkto sklaidos strategija.

Pagrindinė susitikimo užduotis buvo kurti mokymų planą mokykloms bei pasiruošti baigiamajam susitikimui Vilniuje, kuriame bus pristatomas finalinės projekto veiklos bei trijų metų bendro darbo rezultatai.

ERASMUS + projektas “Weaving Webs of Stories” kuria naujus būdus, skirtus įtraukti vaikus į savo istorijų kūrybinio darbo ir spektaklių kūrimo procesą. Projekto tikslas – didinti mokyklinio amžiaus vaikų skaitymo, supratimo ir kūrybinio rašymo kompetenciją; skatinti platesnį pasaulio bei aplinkos suvokimą. Išnaudojant septynių šalių-partnerių patirtį, daugiakultūrių bendruomenių turtingumą ir įvairovę, projektas taip pat padeda mokykloms, skatindamas lygybę, toleranciją, keisdamas stereotipus bei švęsdamas diversiškumą.

Projekto metu kuriama ir mokyklose testuojama programa apims istorijų kūrimo ir rašymo įgūdžių gerinimą, dalijimąsi istorijomis. Pasitelkiant formalias ir neformalias meninio švietimo veiklas, visi programos užsiėmimų metu vaikų sukurti darbai ir kūriniai bus pateikiami knygų ir plakatų pavidalu, kurie mokykloje galės būti naudojami švietimo tikslais. Projekto veiklose dalyvaujančios švietimo įstaigos taip pat sulauks strateginių pasiūlymų, kaip pagerinti raštingumo ugdymą, skatinti geresnį požiūrį į integraciją, lygybę ir sėkmingai plėtoti projekto veiklas po jo pabaigos.

27 liepos, 2022