Projektas

Vedami

Vedami

Ką daryti, kad nuteistieji norėtų ir galėtų keistis, ir ar tai – tik struktūrinė įkalinimo įstaigų problema? Ar saugesnio pasaulio besitikinti visuomenė pati pasiruošusi kitaip pažvelgti į nuteistuosius? Į šiuos klausimus atsakymų ieško režisierius Mantas Jančiauskas, dramaturgas Rimantas Ribačiauskas ir menų agentūra „Artscape“ spektaklyje „Vedami“.

Spektaklis „Vedami“ gimė iš kūrybinių dirbtuvių, spektaklio autorių ir „Artscape“ komandos rengiamų Pravieniškių kalėjime nuo 2021 m. Plėtodami pačių sugalvotą performatyvaus susitikimo žanrą, M. Jančiauskas ir R. Ribačiauskas spektaklyje ieško naujų bendrabūvio formų teatre ir mėgina sukurti spektaklio mechaniką, aktyviai, provokuojančiai, bet saugiai įtraukiančią tiek nuteistuosius, tiek žiūrovus. Performatyviame susitikime 10 nuteistųjų ir 10 žiūrovų susitinka dialogui, kuriam iš anksto nėra pasiruošusi nė viena pusė.

Lietuvos įkalinimo įstaigose šiandien bausmes atlieka apie 6000 asmenų. Tai – vienas didžiausių skaičių Europoje. Dauguma jų anksčiau ar vėliau išeis į laisvę. Kažkur mūsų kolektyvinės sąmonės užkaboriuose veikia saugumo teikiantis įsitikinimas, kad pro atsivėrusius vartus laisvėn žengs pasitaisęs žmogus. Atlikdamas bausmę jis išpirko kaltę, mokėsi nenusikalsti ir nebeturi tokių ketinimų. Tačiau realybė dažnai būna kitokia. Lietuvos kalėjimams apibūdinti puikiai tiktų filosofo Bernardo Stieglerio žodžiai: nusikaltimų mokyklos.

Spektaklyje gali būti vartojama necenzūrinė ir nenorminė kalba.  N-18

Spektaklyje naudojama Remote Player platforma (www.remoteplayer.io).

Kūrybinė grupė:
Režisierius Mantas Jančiauskas
Dramaturgas Rimantas Ribačiauskas
Kompozitorius Andrius Šiurys
Vykdančioji prodiuserė Erika Urbelevič
Produkcija Aistė Ulubey, menų agentūra „Artscape“
Komunikacija: Agnė Šyvokaitė

Prie spektaklio gyvavimo žiūrovus kviečiame prisidėti vienkartine parama contribee (spausti „vienkartinė parama“ laukelį).

29 gegužės, 2022