Naujienos, Integracija

Audiovizualinė instaliacija „Kai susitinka istorijos” tęsia kelionę po Lietuvą ir atvyksta į Kauną

Audiovizualinė instaliacija „Kai susitinka istorijos” tęsia kelionę po Lietuvą ir atvyksta į Kauną

Jau į trečiąjį Lietuvos miestą – Kauną – balandžio mėn. atvykstanti audiovizualinė projekto „Kai susitinka istorijos” instaliacija kvies išvysti ir dalintis istorijomis. Jono Tertelio ir Domino Puloko kartu su Menų agentūra „Artscape” sukurta instaliacija, aplankiusi Klaipėdą ir Šiaulius, nuo šio savaitgalio – balandžio 2 d. leis pajusti kultūrų įvairovę, jos unikalumą; išgirsti įvairius žmonių pasakojimus, interaktyviai įsitraukti į savų istorijų kūrimą, dalintis idėjomis ir diskutuoti. Steigiamojo Seimo aikštėje būsiančią instaliacijos erdvę aplankyti bus galima iki balandžio 17 dienos.

Kamerinė instaliacijos erdvė pakvies ne tik išvysti video instaliaciją, skirtą žiūrovus supažindinti su Lietuvoje gyvenančių kitų kultūrų žmonių istorijomis. Šeštadienį (balandžio 2 d.), 19 val. lankytojai kviečiami susitikti su „Kai susitinka istorijos” organizatoriais ir partneriais, pasiklausyti projekto ir instaliacijos pristatymo, diskutuoti ir kalbėtis saugioje, įtraukiančioje ir šiltoje aplinkoje – lankytojai bus vaišinami arbata.

Instaliacijos erdvė Šiauliuose / Rinat Tarzumanov nuotr.

„Uphill 7” – alternatyvaus ir pop roko muzikos grupė, instaliacijos svečius stebinsianti „glokalia” – kartu ir globalia, ir lokalia – pasaulio muzika: ją sudaro nariai iš Šri Lankos, Afganistano ir Lietuvos. Visai neseniai „Uphill 7” išleido savo pristatomąjį kūrinį “Freedom” (angl. „Laisvė”) „Uphill 7” su žodžiais anglų, lietuvių ir persų kalbomis, kurie kviečia į laisvę pažiūrėti iš įvairių perspektyvų – tautos laisvės, laisvės rinktis, kaip gyventi savo gyvenimą, laisvės nuo išankstinių įsitikinimų ir stereotipų, išlaikomų baimės jausmo.

Todėl iš Pabradės į Kauną atvyksianti „glokalios” muzikos grupė instaliaciją po Lietuvą lydi ne veltui. Pačiame grupės viduje vyksta nuolatinės istorijų sankirtos: čia, skirtingų kultūrų ir gyvenimo istorijų, vertybių, bet bendro tikslo ir bendros meilės kūrybai lydima muzika ne tik kuria socialinį pokytį, bet ir pati dalijasi istorijomis su klausytojais.

Grupė „Uphill 7″ instaliacijos atidaryme Klaipėdoje / Algirdo Venskaus nuotr.

Projekto „Kai susitinka istorijos” rengėjai Menų agentūra „Artscape” kartu su projekto partneriais lygių galimybių ir įvairovės tyrėjais „Diversity Development Group”, atsakingos žurnalistikos platforma „Nara” ir Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian shorts” vykdo kompleksines veiklas, prisidedančias prie plataus masto kultūrų įvairovės skatinimo, lygybės suvokimo, tarpkultūrinės sąveikos didinimo bei atviros visuomenės kūrimo ir tokiu būdu padeda įgyvendinti užsieniečių integraciją į visuomenę.

Visi instaliacijoje vyksiantys renginiai ir susitikimai yra nemokami. Daugiau informacijos – Menų agentūros „Artscape” Facebook paskyroje ir internetiniame projekto puslapyje.

Projektas finansuojamas Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo lėšomis bei Socialinės apsaugos darbo ministerijos.

30 kovo, 2022