Naujienos, Projektai, Integracija

Šį šeštadienį, kovo 12 d. Senojoje Perkėloje Klaipėdoje kalbinsime „Gydytojus be sienų”

Šį šeštadienį, kovo 12 d.  Senojoje Perkėloje Klaipėdoje kalbinsime „Gydytojus be sienų”

„Gydytojai be sienų” (pranc. Médecins Sans Frontières) yra tarptautinė nepriklausoma medicininės pagalbos humanitarinė nevyriausybinė organizacija, 1999 metų Nobelio taikos premijos laureatė. „Gydytojai be sienų” vienija dešimtis tūkstančių medicinos, logistiko ir administracijos darbuotojų, siekiančių suteikti medicininę pagalbą žmonėms, paveiktiems politinių konfliktų, stichinių nelaimių, epidemijų bei žmonėms, kuriems prieiga prie sveikatos apsaugos sistemos dėl vienų ar kitų priežasčių apribota.

Organizacija aktyviai įsitraukė į pagalbos procesą prieglobsčio prašytojams įstrigusiems Lietuvos-Baltarusijos pasienyje praėjusių metų pabaigoje. Daug kam girdėta istorija apie savanorius, vykusius link sienos su Baltarusija pasklidus žiniai apie vyriškį iš Sirijos, kuriam buvo reikalinga skubi medicininė pagalba. Trys medikai iš „Gydytojai be sienų” organizacijos buvo nubausti 100 eurų baudomis. Šiuo metu organizacija dirba ir Medininkų bei Kybartų užsieniečių registravimo centruose.

Akimirkos iš ,,Gydytojai be sienų“ veiklų Lietuvoje / Organizacijos archyvo nuotr.

Šį šeštadienį 18:00 Senojoje Perkėloje Klaipėdoje “Kai susitinka istorijos” instaliacijos erdvėje kalbinsime Iro Lagou, psichinės sveikatos veiklų koordinatorę, bei Elisa Capponi, humanitarinių reikalų vadovę, apie organizacijos iššūkius ir laimėjimus dirbant netikėtos migracijos situacijos Lietuvoje sąlygomis. Pokalbio dalyvės pasidalins perspektyvomis apie poreikį vienodas teises užtikrinti visiems lietuvoje prieglobsčio prašantiems pabėgėliams.

Iro Lagou, psichinės sveikatos veiklų vadybininkė / Iš asmeninio archyvo

Pokalbis su „Gydytojai be sienų” atstovėmis yra projekto „Kai susitinka istorijos” dalis. Projekto veiklos skatina visuomenės toleranciją ir atvirumą migruojančių ir prieglobsčio prašančių žmonių atžvilgiu, puoselėja smalsumą kitoms kultūroms pažinti, ugdo daugiakultūrinę perspektyvą. Po pokalbio „Kai susitinka istorijos” instaliacijoje renginio svečiai galės stebėti penkis tarptautiniuose Kanų, Toronto, Gento, Klermono-Ferano kino festivaliuose pripažintus trumpametražius filmus apie migraciją, kuriuos klaipėdiečiams ir Klaipėdos svečiams paruošė Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

Elisa Capponi, humanitarinių reikalų vadovė / Iš asmeninio archyvo

Menų agentūros „Artscape“ audiovizualinė instaliacija „Kai susitinka istorijos” į Klaipėdą atkeliavo jau praeitos savaitės pabaigoje – kovo 5 dieną klaipėdiečius ir miesto svečius instaliacijos organizatoriai kvietė į atidarymo renginį, kuriame buvo trumpai pristatomas projektas, buvo galima pasiklausyti “glokalios” muzikos grupės “Uphill 7” pasirodymo. Unikali instaliacijos erdvė lankytojus kiekvieną dieną kviečia pajusti skirtingų kultūrų saitus: nuolatinėje video instaliacijoje lankytojai gali susipažinti su Lietuvoje gyvenančių kitų kultūrų žmonių istorijomis, o šalia esančioje kamerinė renginių erdvė savaitgaliais kviečia į jau minėtus renginius ir veiklas.

„Kai susitinka istorijos“ instaliacija Klaipėdoje, Senojoje Perkėloje / Algirdo Venskaus nuotr.

Pagrindinė instaliacijos tema – dalijimasis istorijomis – kviečia ne tik klausytis, bet ir pasakoti: tiek instaliacijoje, tiek projekto internetiniame puslapyje lankytojai kviečiami užpildyti anketą, įamžinti savo istorijas ir jomis pasidalinti su kitais.

Visi instaliacijoje vyksiantys renginiai ir užsiėmimai – nemokami. Daugiau informacijos galima rasti Menų agentūros „Artscape” Facebook paskyroje ir internetiniame puslapyje.

Projektas finansuojamas Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo lėšomis bei Socialinės apsaugos darbo ministerijos.

8 kovo, 2022