Naujienos, Mokymai

„Artscape“ dalyvavo „Advokacija krizių ir kultūrinių karų akivaizdoje“ konferencijoje

„Artscape“ dalyvavo „Advokacija krizių ir kultūrinių karų akivaizdoje“ konferencijoje

Sausio 24-26 d. menų agentūra „Artscape“, kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis iš Lietuvos ir užsienio šalių, aktyviai dalyvavo trijų dienų tarptautinėje konferencijoje „Advokacija krizių ir kultūrinių karų akivaizdoje“ Druskininkuose.

Mūsų agentūros Integracijos projektų koordinatorė Raimonda Lebelionytė-Alseikienė atstovavo „Artscape“ renginio metu. „Pirmiausia, reikia suprasti, kad advokacija yra labai svarbi demokratinės šalies dalis. Svarbu ginti viešąjį interesą, teisingumą, lygiavertį dalyvavimą, ginti pačių pažeidžiamiausių teises. Darant tai nepavieniui, o kartu su kitomis organizacijomis – viskas tampa garsiau, įgyja didesnį pagrindą ir atsiranda kitokios pokyčių galimybė. Kartais labai svarbu keisti įstatymus, o kartais kritiniu momentu advokacija tampa visuomenės nuostatų keitimo įrankiu,“ – dalinasi įžvalgomis R. Lebelionytė-Alseikienė.

Kaip menų agentūra prisidėjo prie įsigalėjusių nuostatų keitimo 2023-aisiais? Drauge su nelydimais vaikais, gyvenančiais tuo metu pabėgėlių priėmimo centre Lietuvoje, kūrėme ir įrašinėjome pirmąjį singlą „Catch me“, Vilniaus širdyje su partneriais atidengėme naują Ukrainos stiprybės simbolį – neofreską „Nezlamna“, VDA parodų salėse eksponavome ukrainiečių vaikų sukurtą žaislų parodą „Žaislai, kurie gyvena“, atvėrėme Pravieniškių kalėjimų duris su spektakliu „Vedami“, kurio aktoriais tapo kaliniai. Bei vykdėme kitus pokyčius katalizuojančius projektus.

Konferencijoje dalyvavo atstovai iš 12 Europos Sąjungos šalių, kurie dalijosi savo organizacijų veikla, patirtimi, vykdomais projektais bei sėkmės istorijomis.

Nuotr. Atviros Lietuvos Fondas

31 sausio, 2024