Kino programa

Kino programa

Filmų programa “Kai susitinka istorijos IV”

Rodymo laikotarpis: 2022 m. balandžio 13 – gegužės 13 d.

Kaip kinas gali padėti mums suprasti migracijos procesus ir ją patiriančių žmonių patirtis? Per pastaruosius dešimtmečius filmai atskleidė migracijos temą pasitelkdami naujus pasakojimo būdus ir formas. Šioje programoje penki trumpametražiai filmai skirtingais rakursais supažindina mus su iššūkiais atvykus ir pradėjus naują gyvenimą svetur.

 

Šok, lėlyte | Dance My Doll
Režisierė: Jasmijn Kooijman

animacinis, 2021, 15 min., Švedija

Nerimastingi prieglobsčio prašantys migrantai, pikti aktyvistai ir pavyzdingi socialiniai darbuotojai. Tai sustabdyto kadro animacinis filmas apie žmones, įkalintus migracijos tarnybos biurokratijos gniaužtuose.

 

 

Kas kalba | Who Talks
Režisierė: Elin Övergaard

vaidybinis, 2019, 15 min., Švedija

Viešajame tarybos posėdyje aptariami nauji pabėgėlių vaikų namai. Du žmonės, atstovaujantys priešingoms nuomonėms, nori būti išgirsti. Filmas kelia klausimą, kieno nuomonė iš tikrųjų yra svarbi ir kas kuria visuomenės poliarizaciją.

 

 

O anapus diena | Beyond is the Day
Režisierius: Damian Kocur

vaidybinis, 2020, 25 min., Lenkija

Neregistruoto migranto iš Palestinos atvykimas sujaukia vienišo provincijos keltininko rutiną paupio lūšnelėje ir pakeičia jo kasdienybę. Aksominė nespalvota estetika perteikia šią istoriją nelyg sauso humoro pasakėčią.

 

 

Swêdî | Swêdî
Režisierė: Sosi Chamoun

vaidybinis, 2018 ,5 min., Švedija

Mergina įeina į parduotuvę nusipirkti higieninių įklotų. Vaikščiodama tarp lentynų, ji pastebi, kad ją seka darbuotoja. Tai filmas apie išankstinius nusistatymus ir teisiančius aplinkinių žvilgsnius.

 

 

Bėgimas šaudykle | The Beep Test
Režisierius: Maxime Aubert

vaidybinis, 2017, 16 min., Kanada

Voitekas – paslaptingas naujokas mokykloje. Štai kodėl jis yra Tomo ir Filipo, dviejų pramogų ieškančių mokinių, grobis. Nežinantis kaip pasipriešinti prieš savo užpuolikus, Voitekas grįžtą į kūno kultūros pamoką, parodyti tai, ką nori pasakyti.

 

 

Filmų programa “Kai susitinka istorijos III”

Rodymo laikotarpis: 2022 m. kovo 13 – balandžio 12 d.

Socialinėmis temomis kalbantys filmai geba ne tik aktualiai reflektuoti visuomenės pokyčius ir problemas, bet ir įkvėpti mus pamatyti jas naujomis akimis. Čia susitinkančios istorijos rimtai ir vietomis ironiškai pasakoja apie mūsų vidinius įsitikinimus ir stereotipus, identiteto paieškas ir naujos, šviesesnės ateities viltį. Šioje programoje penki trumpametražiai filmai kviečia pasinerti į migruojančius gyvenimus, nukeliančius žiūrovus į multikultūrinį pasaulį ir jame užkoduotus kasdienius pralaimėjimus ir netikėtus atradimus.

 

Paskutinis kvietimas | Last Call
Režisierius:  Hajni Kis

vaidybinis, 2018, 27 min., Vengrija

Aniko Karpati – 61-eri. Tai jos paskutinė diena Budapešte. Ji viliasi, kad jos laukia geresnis gyvenimas su dukros šeima užsienyje, bet pirmiausia turi užbaigti visus reikalus, vis dar siejančius ją su Vengrija. Anika tarsi pametusi galvą blaškosi po miestą, bet įtemptos dienos pabaigoje jai visgi tenka pasverti tai, kas jos laukia ir tai, ką ji palieka.

 

 

Bambirak | Bambirak

Režisierius: Zamarin Wahdat
vaidybinis, 2017, 14 min., Vokietija

Aštuonmetė Kati iš Afganistano pasislepia tėvo krovininiame autobusiuke, todėl Farukui tenka rimta užduotis: neišsižadėti vienišo tėvo pareigų ir kartu išlaikyti savo pirmąjį darbo vietą naujoje šalyje.

 

 

Prie pietų stalo neverkiama | No Crying at the Dinner Table

Režisierius: Carol Nguyen
vaidybinis, 2019, 16 min., Kanada

Kino filmų kūrėja Carol Nguyen, kalbinanti savo šeimos narius, meistriškai kuria emociškai sudėtingą ir skrupulingai sudėliotą portretą: kartų traumos, sielvartas ir paslaptys. Šioje katarsį sukeliančioje dokumentikoje kalbama apie tai, kas liko neišsakyta. 

 

 

Jūrų arkliukas | Seahorse

Režisierius: Nele Dehnenkamp
dokumentinis, 2020, 16 min., Vokietija, Gabonas

Plaukimo trenere dirbanti Hanan puikiai supranta vaikus, kurie bijo vandens. Kai filmo protagonistė vaikystėje kartu su šeima bėgo iš Irako, jiems kertant Viduržemio jūrą į guminę valtį ėmė plūsti vanduo. Tuo metu Hanan dar nemokėjo plaukti… Šiandien mergina lydi savo mažąjį broliuką į plaukimo pamokas ir yra tvirtai pasiryžusi jam padėti įveikti vandens baimę, atsiradusią dėl kadaise patirtos traumos.

 

 

Filmų programa “Kai susitinka istorijos II”

Rodymo laikotarpis: 2022 m. vasario 13 – kovo 12 d.

Kinas yra viena iš galingiausių priemonių perteikti aktualias istorijas, panardinti žiūrovus (ne)pažįstamus mus supančių žmonių pasakojimus. Filmai gali taip pat padėti mums įsitraukti į atvirą pokalbį apie vieną svarbiausių, įvairiapusiškiausių ir kartais prieštaringiausių socialinių temų – migraciją. Šioje programoje penki trumpametražiai filmai nukelia žiūrovus į migruojančias keliones, kuriose regime pirmuosius žingsnius svetimoje šalyje ir naujas akistatas,  kurios laužo mūsų pačių stereoptipus ir įsitikinimus.

Programos filmai įvertinti tarptautiniuose Kanų, Toronto, Gento, Klermono-Ferano kino festivaliuose.

Visus filmus galite išvysti LRT Mediatekoje.

 

Tamsi kamera  | Dark Chamber
Režisierius: Ottó Bánovits

eksperimentinis, 2017, 6 min., Švedija, Vengrija

Camera Obscura – optinis įrenginys, pirmasis fotografijos technologijos prototipas. Filmas, pasinaudodamas šia technika, rekonstruoja 2015 metų vasaros įvykius netoli Austrijos ir Vengrijos sienos, rastą sukvežimį ir reakcijas į jį.

 

Balta akis | White Eye

Režisierius: Tomer Shushan

vaidybinis, 2019, 20 min., Izraelis

Vyras randa savo pavogtą dviratį, kuris dabar priklauso nepažįstamajam. Siekdamas susigrąžinti savo dviratį jis stengiasi neprarast žmoniškumo.

 

Importas | Import

Režisierius: Ena Sendijarević

vaidybinis, 2016, 17 min., Nyderlandai

Jauna pabėgėlių šeima iš Bosnijos 1994 m. gavusi leidimą gyventi apsistoja mažame Olandijos kaime. Stengdamiesi įsikurti naujajame pasaulyje jie susiduria su absurdiškomis situacijomis.

 

Jei tai ne meilė | If This Isn’t Love

Režisierė: Luiza Cocora

vaidybinis, 2018 ,15 min., Kanada

Monrealio parke pora ruošiasi įamžinti tai, kas turėtų būti vienas laimingiausių jų gyvenimo prisiminimų – savo vestuves.

 

Biotopas | Biotop

Režisierius: Paul Scholten

dokumentinis, 2018, 11 min., Vokietija

Gyvenimas Miuncheno priemiestyje saugus – kaimynai sveikinasi vieni su kitais, tylias gatves puošia pedantiškai sutvarkyti namų kiemai. Tačiau šis taikus egzistavimas jau kurį laiką sutrikdytas – pabėgėliai ketina keltis į greta. Dalis gyventojų baiminasi neramumų, statoma triukšmo užtvara.

 

 

Filmų programa “Kai susitinka istorijos I”

Rodymo laikotarpis: 2022 m. sausio 12 – vasario 12 d.

Socialinėmis temomis kalbantys filmai geba ne tik aktualiai reflektuoti visuomenės pokyčius ir problemas, bet ir įkvėpti mus pamatyti jas naujomis akimis. Šioje programoje penki trumpametražiai filmai kviečia pasinerti į migruojančius gyvenimus, nukeliančius žiūrovus į multikultūrinį pasaulį, jame užkoduotus kasdienius pralaimėjimus ir netikėtus atradimus. Čia susitinkančios istorijos rimtai ir vietomis ironiškai pasakoja apie mūsų vidinius įsitikinimus ir stereotipus, identiteto paieškas ir naujos, šviesesnės ateities viltį.

Programos filmai įvertinti tarptautiniuose Kanų, Roterdamo, Sarajevo, Vision du Reel” festivaliuose ir pasirengę pelnyti lietuvių auditorijos simpatijas. 

 

BABA | Baba
rež. Sarah Blok & Lisa Konno

dokumentinis, 14 min., 2020, Nyderlandai

Žavingas vieno pirmųjų turkų imigrantų Olandijos kultūros srityje portretas. Spalvingos madų kolekcijos fone jis duoda interviu savo dukrai.

 

PASKUTINĖ KELIONĖ | The Last Trip to the Seaside

rež. Adi Voicu

vaidybinis, 12 min., 2019, Rumunija

Šeši keleiviai vienoje traukinio kupė važiuoja prie jūros. Po kurio laiko keli iš jų apnikti įtarumo praranda savitvardą ir kelionė susiklosto itin nemaloniai.

 

LABAS, SALAAM | Hello Sallam

rež. Kim Brand

dokumentinis, 15 min.,  2017, Nyderlandai

Mažamečių Merlijno ir Silo mamos savanoriauja Lesbo saloje, kur padeda tūkstančiams valtimis atplaukusių pabėgėlių. Vasaros atostogų metu berniukai panora patys susitikti su jais, ypač savo bendraamžiais.

 

TYLA | The Silence

rež. Ali Asgari, Farnoosh Samadi

vaidybinis, 15 min., 2016, Prancūzija, Italija

Fatma su mama yra kurdų pabėgėlės, gyvenančios Italijoje. Vizito pas gydytoją metu Fatma turi išversti mamai, ką sako daktaras, tačiau ji neprataria nė žodžio.

 

MIGRUOJANTIS VAIZDAS | The Migrating Image
rež. Stefan Kruse

dokumentinis, 28 min., 2018, Danija

Sekant fiktyvios pabėgėlių grupės pėdomis po visą Europą, filme kvestionuojamas perdėm aštrus tikrų tragedijų ir mirčių vaizdavimas. Kiekvieną projekto segmentą įkvepia aplinka, kurioje atsiduria migrantai – nuo Viduržemio jūros iki užrakinto sandėlio kažkur Belgrade. Iš kur atsiranda visi tie vaizdai apie pabėgėlius? Kaip jie keičia Europos geografiją?