Kino programa

Kino programa

Kino menas gali ir turi būti drąsus, paveikus ir sukrečiantis, jis skatina įžvelgti problemas ir jų esmę. Socialines problemas reflektuojantis kinas nuolatos pačių kūrėjų, kritikų ar žiūrovų lūpomis apmąsto kino medijos gebą sėkmingai reprezentuoti tikrovę. Trumpametražis kinas dėl trumpesnio kūrybos laiko turi didžiulį pranašumą reaguoti į aktualijas, o žaibiškai reaguodami į jas kūrėjai turi ir daugiau drąsos – jokios socialinės ar politinės temos nėra tabu trumpam metrui. Trumpieji filmai yra paveikus “įrankis” komunikuoti ir reflektuoti tokiomis temomis kaip socialinė integracija, visuomenės tolerancija trečiųjų šalių piliečių atžvilgiu ir t.t.

Projekto partneriai „Lithuanian Shorts” projekto „Kai susitinka istorijas” metu vykdo tolerancijos Lietuvoje viešinimo kampaniją, parengiant specialias trumpametražių filmų programas su Europos ir Lietuvos kino kūrėjų darbais bei rūpinantis jų rodymu virtualioje erdvėje – nacionalinio transliuotojo LRT portale „LRT Mediateka”, bei 3-juose miestuose- Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje.

Projekto metu pasaulį išvys 4 trumpųjų filmų programos su 20-25 filmais, kurie bus atrinkti atsižvelgiant į projekte iškeltą problemą. Atrinkti filmai skatins įvairovės supratimą, tarpkultūrinį dialogą, tolerancijos skatinimą trečiųjų šalių piliečių atžvilgiu.

Programų rodymo pradžia – 15-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Visos filmų programos bus rodomos „LRT Mediatekoje”, kino programų peržiūros ir juos lydintys renginiai kino teatruose Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje bus nemokami ir atviri visiems.

Kino programa jau netrukus.